Informacje

OŚWIĘCIM. Tlenek węgla znów zaatakował

W dniu 20 stycznia 2019 około godziny 19.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Więźniów Oświęcimia na Osiedlu  Zasole w Oświęcimiu doszło do kolejnego przypadku podtrucia  tlenkiem węgla.  Służby apelują o sprawdzenie wentylacji w pomieszczeniach, gdzie funkcjonuje piecyk gazowy oraz wyposażenie mieszkania w czujnik tlenku węgla.

Jak ustalili policjanci w łazience, gdzie funkcjonował piecyk gazowy kąpała się 11 – letnia dziewczynka. Małoletnia po wyjściu z łazienki poczuła się źle, więc ojciec wezwał służby ratunkowe. Dziewczynka w stanie przytomnym została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala, a następnie przetransportowana śmigłowcem LPR do jednego ze śląskich szpitali. Strażacy po wykonaniu pomiaru potwierdzili obecność tlenku węgla stwarzający zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Apelujemy! Dbając o bezpieczeństwo swoje i rodziny, należy sprawdzić drożność wentylacji kominowych oraz wyposażyć pomieszczenie,  w którym funkcjonuje piecyk gazowy, centralne ogrzewanie czy też kominek,  w czujnik tlenku węgla.  Przypominamy, że  tlenek węgla jest gazem bezwonnym więc człowiek go nie wyczuje, a czujnik wykryje nawet niewielką jego ilość w powietrzu i alarmem powiadomi o zagrożeniu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend