Informacje

OŚWIĘCIM. Tlenek węgla mógł zabić 3 osoby

W dniu 6 stycznia 2018 około godziny 12.00 w jednym z mieszkań Osiedla  Pileckiego w Oświęcimiu doszło do podtrucia  tlenkiem węgla.  Do szpitala Pogotowie  Ratunkowe przewiozło trzy osoby w tym matkę oraz  dwie jej córki 12 i 15 – letnią. Matka i jej starsza córka po badaniach opuściły już szpital, natomiast 12 – latka została przetransportowana helikopterem LPR do jednego ze śląskich szpitali na leczenie w postaci tlenoterapii.

Strażacy po przeprowadzeniu badania powietrza w mieszkaniu potwierdzili zawartość tlenku węgla.

 W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 12 – latka zatruła się tlenkiem węgla podczas kąpieli, w łazience,  w której funkcjonował piecyk gazowy.

Służby ratunkowe  ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby  zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.  

Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend