Informacje

OŚWIĘCIM. TIR najechał na tył samochodu

W poniedziałek 19 sierpnia 2019 o godzinie 12.20 w Oświęcimiu na ulicy Chemików doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci 63 – letni mieszkaniec powiatu będzińskiego kierując samochodem ciężarowym  marki Renault najechał na tył samochodu marki Fiat SC, którym kierował 69 – letni mieszkaniec Spytkowic, a który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Do szpitala  Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę fiata oraz jego żonę, która była pasażerką. Aktualnie przechodzą badania.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Czesław pisałeś o gwałtownym hamowaniu, więc Ci odpowiedziałem co mówi przepis.To że zatrzymują się na rondzie, to inna bajka. Nie trzeba się wcale zatrzymywać, tylko zwolnić i zachować odpowiednia odległość a wszyscy przejadą. No ale jak ktoś wpada na rondo setką, to potem ostro hamuje.

 2. Umowa na opracowanie dokumentacji obwodnicy została podpisana w 2012 roku. Próbowałem podać link do tego opracowania, jednak zostałem zbanowany. Może teraz. W ogóle, to w/g Konstytucji, cenzura prewencyjna jest zakazana.

 3. @Cydr Chyba nie rozumiesz słowa pisanego. Ja mówiłem tylko o zatrzymywaniu się kierowców NA RONDZIE aby wpuścić inne auto. Nie dotyczy to np przepuszczania pieszych przy zjeździe z ronda. Tak czy inaczej, wszystkie przepisy tak konstruują, aby maksymalnie zwiększyć korki.

 4. Kłamiesz, z premedytacją, bezczelnie kłamiesz. Chemików nie należy do Chwieruta, to droga wojewódzka numer 933. Wiesz o tym, ponieważ sprawa była na tym forum wielokrotnie wałkowana. Wszystko co się na niej dzieje, włącznie z głupią organizacją ruchu, obciąża konto pisowskiego wojewódzkiego zarządu dróg w Krakowie.

 5. Cydr
  I bardzo dobrze! Na rondo trzeba wjeżdżać sprawnie i sprawnie z kierunkowskazem go opuszczać, a nie zatrzymywać się przed wjazdem na rondo pomimo, że nic nie nadjezdza z lewej strony. Ronda są po to, aby usprawnić ruch na skrzyżowaniu dróg, lecz często kierowcy sami go spowalniają nieumiejętną jazdą w okolicach ronda.

 6. Czesław chyba nie korzystasz z rond w Oświęcimiu. Malo kto hamuje przed rondem. Wszyscy gnają jak poparzeni, byle tylko ten z lewej wcześniej nie wjechał. Na dodatek przy opuszeniu ronda nie włączają kierunkowskazów. A jak już to robią, to momencie opuszczenia ronda. Co do hamowania na rondzie przepis wyraźnie mówi, że należy trzymać stosowna odległość i prędkość. Jak najedziesz, to płacisz. Proste jak sznurek w kieszeni.

 7. Straszne bo Chwierut uruchomił światła ,nie wiem co z oświetleniem na niby obwodnicy

 8. @cydr W Oświęcimiu na rondach też gwałtownie zatrzymują się, aby wpuścić inny wjeżdżający na rondo pojazd. Jaki tam odstęp zachować? Dwa okrążenia ronda?

 9. Za jazdę na zderzaku winno być 1000 zł mandatu. Barany wiszą na zderzaku i na dodatek rozmawiają przez telefon. Ograniczenie prędkości, a taki gamoń siedzi na zderzaki i miga światłami bo mu się spieszy. Pozwoliłem się gamoniowi wyprzedzić i tu nagłe zdziwienie bo coś błysnęło.

 10. po co epatować i wywoływać sensację, skoro to nie tir był sprawcą a zwykły samochód dostawczy, co za bzdury

Send this to a friend