Sport

OŚWIĘCIM. Teddy Bear Toss znów polecą na lód

Już po raz IV na lodowisku w Oświęcimiu organizowana jest akcja Teddy Bear Toss. W najbliższy wtorek 18 grudnia miśki polecą na lód.

Akcja polega na tym, że fani przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. Maskotki są następnie zbierane przez organizatorów i zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego. Okres przedświąteczny to wzmożone zakupy, dlatego już dziś pomyśl o zakupie choćby małego pluszaka.

Mamy nadzieję, że to Unia strzeli pierwszego gola Cracovii. Początek spotkania g.18:00. W zeszłym sezonie kibice na tą chwile nie musieli długo czekać. W 9 minucie I tercji pierwszego gola dla Unii strzelił Adam Rufer. Z trybun posypało się 451 pluszaków, które zostały przekazane m.in. Pogotowiu Ratunkowemu, Maltańskiej Służbie Medycznej i Policji. Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce. Pierwsza edycja Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbyła się 5 grudnia 2014r. podczas meczu Unii z GKS Tychy.

O akcji Teddy Bear Toss są wcześniej informowane związki prowadzące rozgrywki, sędziowie oraz zawodnicy obu drużyn. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek karach dla klubu. Na tafle można wrzucać tylko pluszaki. Ważne żeby zabawki były nowe i zapakowane w foliowe siateczki, żeby nie zamokły po tym, jak będą leżały chwilę na tafli lodowiska. Pluszaki z poprzednich akcji trafiły m.in. do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim, do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej w Oświęcimiu oraz do Pogotowia Ratunkowego, gdzie stały się elementem wyposażenia karetek.

Gdzie trafią w tym roku? Organizatorzy ustalą w najbliższych dniach.

Paweł Kram Oświęcimski Sport S.A.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend