Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Teddy Bear Toss 2018

W najbliższy piątek 9.02.2018 po raz trzeci na Hali Lodowej w Oświęcimiu  odbędzie się Teddy Bear Toss. Akcja polega na tym, że fani przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. Maskotki są następnie zbierane przez organizatorów i zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego.

Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku. Jako pierwsi zabawę tę zaproponowali fani i włodarze drużyny Kamloops Blazers z Western Hockey Leaguea. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce.

W Oświęcimiu pluszaki zostaną rzucone po raz trzeci podczas piątkowego meczu pomiędzy Unią a GKS Tychy. Początek g.18:00.

Pierwsza edycja Teddy Bear Toss odbyła się  5 grudnia 2014r. podczas meczu Unii z GKS Tychy.  W zeszłym roku 25 lutego podczas trzeciego meczu ćwierćfinałowego Play Off Polskiej Hokej Ligi pomiędzy KS Unia Oświęcim a Cracovią Kraków sygnał do rzucania pluszaków na lód w 2 minucie II tercji dał Lubomir Vosatko strzelając pierwszego gola dla oświęcimian. Zebrano wówczas 21 worków z 613 pluszakami !!!

W tym roku będzie można nabyć miśki przed mecze przy wejściu na trybuny w cenie min. 30 zł, a całość ze sprzedaży zasili konto 7-letniego Tymonka Stanka, u którego wykryto rzadką chorobę Neurofibromatozę. Choroba objawia się zmianami nowotworowymi na ciele, oczach oraz w mózgu i w móżdżku.

W ostatnim czasie stan zdrowia Tymka się znacznie pogarsza. Rodzice robią co mogą by przyspieszyć konsultacje w Hamburgu. Niestety kolejka jest bardzo długa. Tymuś jeszcze tańczy, ale ma coraz mniej sił. Bóle głowy się nasiliły, bardzo szybka męczliwość jest częstsza niż wcześniej.

Ilość misiów do sprzedaży ograniczona. Na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami. Ponadto w przerwie meczu zostanie przeprowadzona aukcja, na której będzie można nabyć koszulkę przekazaną przez ikonę oświęcimskiego hokeja Waldemara Klisiaka z jego występów w Reprezentacji Polski.

Kibicujmy i pomagajmy. W grudniu ub.r. podczas pierwszej akcji dla Tymka udało się na lodowisku zebrać kwotę prawie 5100 zł !!!

Zbiórka pod hasłem „Miska kupujesz, Tymonka życie ratujesz” już w piątek podczas meczu. Start g.18 (kasy otwarte od g.16:45).

O akcji Teddy Bear Toss są wcześniej informowane związki prowadzące rozgrywki, sędziowie oraz zawodnicy obu drużyn. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek karach dla klubu. Na tafle można wrzucać tylko pluszaki. Ważne żeby zabawki były nowe i zapakowane w foliowe siateczki, żeby nie zamokły po tym, jak będą leżały chwilę na tafli lodowiska.

Pluszaki z zeszłorocznej akcji trafiły do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim oraz do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Gdzie trafią w tym roku? Organizatorzy ustalą w najbliższych dniach.

Oświęcimski Sport S.A.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend