Informacje

OŚWIĘCIM. Szukają dziko żyjących psów (AKTUALIZACJA)

Oświęcimscy dzielnicowi otrzymali zgłoszenie od mieszkańców Gminy Oświęcim o przypadkach ataku na zwierzęta gospodarskie, przez dwa najprawdopodobniej dziko żyjące psy.

Ze zgłoszenia wynikało, że  psy rasy mieszanej, opisywane jako husky bądź owczarek niemiecki, w czerwcu br. dokonały ataku na zwierzęta gospodarskie w Grojcu, gdzie zagryzły kozę i króliki. Do podobnego zdarzenia doszło w Polance Wielkiej, gdzie psy zaatakowały kozę pasącą się na łące, natomiast w zeszłym tygodniu pojawiły się w Porębie Wielkiej, gdzie zagryzły kilka kóz.

W związku z powyższym apelujemy o natychmiastowe powiadomienie Policji w przypadku napotkania  psów, których wizerunek został utrwalony na zdjęciach z monitoringu znajdującego się na terenie jednej z posesji w Zaborzu. Zgłoszenia możemy dokonać dzwoniąc do oświęcimskiej komendy pod numer telefonu 33 847 52 80 lub numer  alarmowy 997.

AKTUALIZACJA:

Dziś, kilka godzin po publikacji w mediach zdjęć psów ,  z oświęcimskimi policjantami skontaktował się mieszkaniec Gminy Oświęcim, który poinformował, że poszukiwane psy należą do niego. Potwierdził, iż kilkukrotnie uciekły z jego posesji. Został on zobowiązany do zastosowania  odpowiednich zabezpieczeń,  tak aby psy nie miały możliwości ucieczki z posesji. W sprawie strat, które spowodowały psy, policjanci będą prowadzić odrębne postępowanie.

W związku z powyższym bardzo dziękuję za niezwłoczną publikację komunikatu, co jednoznacznie przyczyniło do szybkiego ustalenia właściciela, a za razem przeciwdziałaniu zagrożeniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend