Informacje, Video

OŚWIĘCIM. „Starosta zdążył z inwestycją tylko dzięki dobrej pogodzie”. Pozew kandydat PiS nieuzasadniony

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew w trybie wyborczym Zbigniewa Starca (PiS) przeciw Januszowi Chwierutowi (PO) w sprawie słów aktualnego prezydenta o inwestycji na ul. Orłowskiego w Oświęcim. Sędzia stwierdził, iż pozew Zbigniewa Starca jest nieuzasadniony. Aktualny starosta, kandydat na prezydenta zadeklarował złożenie apelacji.

Postawowie Sądu pod tym linkiem >>> tutaj <<<


AKTUALIZACJA: 16.10.2018

Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska z zadowoleniem przyjął postanowienie Sądu Okręgowego w Krakowie o oddaleniu wniosku kandydata PiS na prezydenta Oświęcimia Zbigniewa Starca dotyczącego zarzutu mówienia przez Janusza Chwieruta nieprawdy w sprawie okoliczności przebudowy ulicy Orłowskiego w Oświęcimiu. 
W treści uzasadnienia orzeczenia Sąd uznał, że żadna z wypowiedzi prezydenta Janusza Chwieruta, a wskazana we wniosku Zbigniewa Starca, nie stanowi informacji nieprawdziwych.  
Z uwagi na powyższe apelujemy do kandydata PiS by miał w pamięci własny apel o prowadzeniu merytorycznej i uczciwej, a nie opartej na pomówieniach, kampanii wyborczej. 

Konferencja Janusza Chwieruta ws. ul Orłowskiego w Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

28 komentarzy

 1. ile to razy Mały Rynek zmieniał image , ile czasu Rynek się budował , ile to razy będzie to wszystko przekopywane pod nową koncepcje infrastruktury , a kamienie pod biblioteką robią dziury w szybach aut , kto wysypał ten grys , kto myśli co robi… zamiast robić kolejny bzdurny koncept ” że może tak będzie ładniej , a może ładniej będzie tak a tak ” , popatrzeć iluż to Specjalistów opracowywało strategicznie program remontokonserwacji Starego Mostu , jak on teraz wygląda zaj.. , góra zamkowa też ” niczego sobie ” ..

 2. Jak ktoś słuchał debat i Starca to nawet jak jest z Pisu i ma trochę oleju w głowie to na niego nie zagłosuje – przecież to byłby śmiech na sali mieć takiego Prezydenta, który się tylko ośmiesza.

 3. No to się rozwiązał worek z pomyjami…Kto to pisze takie głupoty,jacyś analfabeci???

  Niechże się odbędą te wybory i miejmy to z głowy,bo jak widać niektórym zaczyna odwalać z tej presji.

 4. Oświęcimski postkomuna i bliska jej poglądom oszukancza PO nie może znieść
  Pana Zbigniewa Starca i szaleje na forach internetowych że złości.

 5. Głosowanie na Chwieruta jest ogólnie rzecz biorąc bez sensu, ponieważ nawet jeżeli dostanie większość głosów to i tak zostanie inaczej załatwiony: znajdzie się np. na niego mandat sprzed dwudziestu lat za przejście przez ulicę obok zebry, albo ipn trafi nagle i niespodziewanie na dowód, że w przedszkolu należał do grupy „czerwonaczków”, albo sześćdziesiąta trzecia intensywna kontrola finansowa w urzędzie miejskim wykaże, że przy zakupie spinaczy biurowych w 2010 roku nie zachowano trzeciej kopii paragonu sklepowego. A wtedy na Zaborską wkroczy komisarz, czyli Starzec. Demokracja demokracją, ale władza musi być po naszej pisowskiej stronie.

 6. @hgb

  Ty bucu tępy, zakłamana antypolska szujo, ta gnida tylko szuka stołka i kasy niezależnie od tego kto rządzi. Na tych taśmach jest prawdziwe oblicze waszego premierzyny, ale takie tępe tłuki jak ty i reszta elektoratu partii pt. Premie i Stanowiska tego nie rozumieją. Nic zresztą dziwnego, tą partię popierają tylko wyjątkowe prymitywy. Czyli ty i jakieś c.a. 20% społeczeństwa.

 7. Do BGH – głupiego POpaprańca:
  Nie odwracaj kota do góry ogonem!
  Morawiecki z czasów nagranych taśm nie należał do PiS-u ale był człowiekiem robiącym interesy z PO i nagrane rozmowy odzwierciedlają układy panujące w światku (kryminalno-)polityczno-biznesowym III RP za rządów PO.
  Szumowino antypolska uprawiasz najgorszą manipulację faktami odwracając prawdziwy przebieg zdarzeń!!! Takim bucom należałby się pozew w trybie wyborczym.

 8. Szanowni Państwo, zatem idziemy na wybory, bo w przeciwnym razie ktoś zagłosuje za nas. Parafrazując plakat wyborczy P.Starca,ten się śmieje kto się śmieje ostatni…

 9. Do memorii… kiedyś głosowali na PZPR, dziś członkowie PZPR są też w PiSie. A już o Prokuratorze Piotrowiczu z PiSu nie wspomnę.

 10. Zlikwidować sądy! I co nie miał racji pan minister że kasta robi swoje. Biedny pis-owski starosta, będzie apelował. No to teraz w sądzie apelacyjnym jest szansa bo tam się pojawiła pani prezes jak się patrzy. Wszyscy jesteśmy nią zachwyceni i wierzymy że wyda absolutnie najsprawiedliwszy wyrok albo sędzia z „jej” sądu.

 11. już wiadomo czemu remont zaczął się dopiero wczoraj !!!

  otóż skończył się okres ochronny na wycinkę drzew czyli 15 październik

  czyżby starostwo sobie wcześniej zapomniało że przed rozpoczęciem trzeba na Orłowskiego wyciąć kilkanaście drzew?
  a można było na wiosnę….

 12. Starzec to pozywajacy a Chwierut to pozwany. Wy w tym pisie już całkiem rozjechaliscie się z rzeczywistością.

 13. U nas wśród zwolenników trochę dziś nerwowo. Cholerni ojkofobiczni sędziowie. A mówiłem żeby ich wszystkich powywalać! Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie! Staszek twierdzi, że trzeba zadziałać natychmiast i obiecać każdemu, który zagłosuje na PiS, po dwa tysiące plus. Władek rzucił, że trzeba wezwać Becię, która zawsze ładnie coś powie o dobrej zmianie (to najlepszy z jej tekstów) i o spiskach dookoła. Do tej pory zawsze działało. Byle tylko nie przyjeżdżał Mateusz. Wiadomo, trzeba przeczekać aż wrzawa ucichnie. Szef dziś wydaje się markotny, nie wiem czemu. Przecież nawet jak przegra partia nie dopuści, aby zapinkalał za miskę ryżu. Może pójdzie na jakiegoś dyrektora liceum?

 14. Stefuś przy okazji wyborów poducz się: w procesie jako strony sporu występują :POWÓD i POZWANY, nie ma takiego twora coś go nazwał „pozywający” a na sali rządzi SĄD (nie zawsze po myśli PiS-u) co widać.

 15. Żeby przeprosić trzeba mieć klasę a tej nie da się nauczyć, ją trzeba mieć. Wg mnie, na debacie w OCK wszyscy wypadli lepiej od tego Pana. A teraz jeszcze ten blamaż. I taki ktoś chce reprezentować Oświęcim? Nie dla tego Pana.

 16. Niech starczy za cały komentarz, że mamy już drugą połowę października, przez kilka ostatnich tygodni była piękna pogoda, miasto skończyło lub prawie kończy wszystkie swoje tegoroczne inwestycje drogowe (naliczyłem co najmniej pięć), a starosta jedynej swojej – nawet nie zaczął.
  W związku z wyrokiem, ciekawe czy Starzec przeprosi teraz publicznie Chwieruta za to, że wielokrotnie nazywał go kłamcą.

 17. Nasz jch ma problemy ,no przeciez sa wybory i nie mozemy znowu przegrac ,jak mowil grzesiek z ta szarancza.Glowa do gory i do urn szanowni wyborcy i strzepujemy …..

 18. Dwie uwagi do Administratora portalu:

  „Pod tym linkiem” znajduje się „postanowienie”, nie wyrok.

  Czy po stronie 6 Postanowienia, kończącej się słowami „do rozdysponowania przez pozostałych beneficjentów”, aby na pewno mamy stronę 7 „zaczynającą się kończącym zdanie” wyrazem „rozprawie”?

 19. Czy można zgłosić gdzieś zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicy Dąbrowskiego (k. kościoła) w związku z oślepianiem kierowców jadących w stronę mostu na Sole przez błysk zębów kandydata Starca na wielkim banerze wyborczym?

 20. Strarzec znów się tylko ośmieszył. Człowieku daj sobie juz spokój. Tytuł artykułu powinien brzmieć: Wielka Porażka Starosty, no ale gdzież tam…

 21. Niech sobie lepiej Pan Starzec piwo otworzy i posłucha nowych taśm Morawieckiego, swojego fumfla z parti PiS. Tym razem cieszy się, że jego bank nie musiał sponsorować Kubicy wraz z Santanderem, kiedy miał jeżdzić w Ferrari, bo Kubica się połamał i już nie będzie jeżdził w F1.

  Cytat: ” K…wa, (…) Kubica, na szczęście złamał rękę raz, drugi… Zobacz, oni są tak… w krajach, które kochają Formułę 1. Kraje, które kochają Formułę 1 i oni — Santander — tam są. To z ich punktu widzenia OK. Z mojego, ja mówię, ja tego nie chcę, K…wa! Pięć dych — 50 mln — co roku płacić? A Sp…laj!”

  Tak się wyraża śmietanka PiS. Ludzie w których zapatrzony jest Pan starosta. Czy Morawiecki przyjedzie do Oświęcimia zrobić sobie zdjęcie z Panem Satrcem na plakat wyborczy?

Send this to a friend