Informacje

OŚWIĘCIM. Starosta Zbigniew Starzec przekazał samochód dla schroniska

Schronisko dla zwierząt OTOZ Animals w Oświęcimiu ma nowy samochód. Pojazd marki Volkswagen T4 przystosowany jest do przewozu zwierząt. Będzie wykorzystywany przez pracowników podczas interwencji na terenie miasta m.in. do przywożenia zagubionych zwierząt do schroniska lub transportu zwierzaków do lecznicy.

– Cudowni ludzie z otwartymi sercami, kochający zwierzęta wszelakiej maści. Bardzo Wam dziękuję za wszytko co robicie, niech ten skromny dar Powiatu w postaci używanego samochodu służy Wam i Waszym podopiecznym jak najdłużej – mówi starosta Zbigniew Starzec.

Jak podkreśla kierownik OTOZ Animals Adriana Wrzesińska, przekazany samochód bardzo się przyda. Co prawda schronisko posiada jeden pojazd, ale ze względu na ilość wyjazdów do weterynarza czy telefonów od mieszkańców o porzuconych zwierzętach, które błąkają się po drogach i po które trzeba pojechać, drugi samochód jest niezbędny. – Bardzo serdecznie dziękujemy panu Staroście i całemu Zarządowi Powiatu za ten dar – mówi Adriana Wrzesińska.

Samochód do tej pory służył na potrzeby Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu. W przekazaniu pojazdu dla OTOZ Animals wzięli udział: dyrektor PCKTiB Grażyna Gawłowska, radny powiatowy Waldemar Klisiak oraz Jacek Pyrek, członek Zarządu Powiatu i kierownik oświęcimskiego oddziału ZUS.

Samochód to jednak nie koniec potrzeb oświęcimskiego schroniska. Obecnie OTOZ Animals potrzebuje słomy na sezon zimowy. Jak zawsze potrzebna jest karma dla zwierząt, ale ta dobrej jakości np. firmy Animonda. – Po karmach z supermarketów nasze pieski chorują, dostają biegunki, wydajemy dodatkowe środki na lekarstwa. Dla wszystkich chętnych, którym leży na sercu los naszych pupilów prosimy o zakup jednego opakowania dobrej jakościowo karmy, niż pięciu paczek z supermarketu – zaznacza kierownik OTOZ Animals.

Więcej informacji na stronie: http://otozanimalsoswiecim.pl/potrzeby-schroniska/

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Czego się nie robi przed wyborami… czemu on nie taki hojny cały czas? Nie dla tego Pana!

  2. Miny pań od animalsów – bezcenne. Pani z prawej widać nie wierzy własnym oczom. A ten volkswagen to chyba pochodzi z pokolenia dzieci – kwiatów..

  3. Trzeba mieć naprawdę” wielkie serce” aby ofiarować ponad dwudziestoletni samochód.Ale czego się nie robi przed wyborami…..

Send this to a friend