Informacje

OŚWIĘCIM. Starosta Zbigniew Starzec odpowiada ws. ul. Orłowskiego

Na adres naszej redakcji wpłynęła odpowiedź starosty oświęcimskiego ws. zarzutów prezydenta Oświęcimia dot. planowanej przebudowy ul. Orłowskiego. Zobacz odpowiedź.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Dostrzegam tu „rekę” ,a raczej „intelektualny” wkład klasyka gatunku podobnych wypowiedzi,p.A.Bartosza.
  Ten sam żałosny styl i poziom ponizej dna.
  To tylko dowodzi że obaj panowie związani sa ze sobą na dobre,a raczej na tylko złe…

 2. Podobno prezydent Chwierut nie zdecydował się oddawać do sądu emocjonalnych i obraźliwych słów pana Starca: „kłamca” i „tchórz”. Słusznie – leżącego się nie kopie. Myślę, że reelekcja pewna i obejdzie się bez drugiej tury.

 3. Przecież w tej odpowiedzi Starosty nie ma konkretów skoro nazywa Prezydenta kłamca to dlaczego nie potrafi wyjaśnić jaka jest prawda. Typowe dla pisowcow. Żenada

 4. Chwierut powinien Starca w trybie wyborczym o zniesławienie i wygrałby. Starzec i jego merytoryczna kampania – kpiny.

 5. Może jednak wreszcie (trzeci dzień mija) Starzec wyjaśni gdzie, w którym miejscu Chwierut skłamał? Jeśli nie, to kto ku jest kłamcą?
  „Moja kampania będzie uczciwa i oparta na merytorycznych przesłankach”. Więc panie starosto czekamy.

 6. Przeczytałem ten wywiad, całkiem od rzeczy. Co to ma być, że wszystko przez Chwieruta, ponieważ w 1999 był radnym? Starzec wyraźnie wpadł w panikę, jeśli nie zostanie prezydentem miasta, to straci też stołek starosty i znajdzie się na lodzie. Widać wreszcie do niego dotarło, że może przegrać.

 7. Pan Chwierut wypunktował pana Starca jak małe dziecko. Ten w odpowiedzi poszedł w emocje i tylko stracił.

 8. Polecam przeczytać wywiad ze starostą na Faktach Oświęcim ws.ul. Orłowskiego. Prezydent Chwierut chyba robi nas wszystkich w bambuko?

 9. No to pięknie trafił prezydent naszego starostę. W odpowiedzi Starca typowy atak i jakiekolwiek brak argumentów. Typowe PIS-oskie zachowanie. Kolejny punkt dla Chwieruta,

 10. Przetarg starostwo ogłosiło 23 sierpnia (ogłoszenie o zamówieniu – roboty budowlane. Przebudowa ulicy Orłowskiego).
  Wpłynęły 2 oferty, otwarcie nastąpiło 10 września.
  Starostwo przewidziało na ten cel 1 milion 429 tysięcy złotych.
  Oferta firmy Strabag – 2 miliony 699 tysięcy złotych.
  Oferta firmy Prote – 2 miliony 140 tysięcy złotych.

 11. Zbyszek każe Chwierutowi Wszystkich przepraszać… hahaha… Zbyszku… Chwierut na tej konferencji powiedział prawdę. Facet potrafi się z klasą zachować i wypowiedzieć czego nie można powiedzieć o innych… Daj spokój Zbyszku z tymi oświadczeniami. Chwierut na kolejną kadencję.

 12. Chwierut twierdzi, że jest tak: gdy miasto ma w planie inwestycje, przygotowuje dokumentację w ten sposób, żeby można było rozpocząć przetargi wiosną, kiedy jest jeszcze wiele wolnych firm, które konkurują ze sobą obniżając ceny. Niedługo potem ruszają prace i inwestycje są gotowe na długo przed końcem roku.
  Natomiast powiat ma gotową dokumentację znacznie później przez co zaczyna przetargi w sierpniu. Wtedy firm bez zleceń prawie już nie ma, a te które zostały winszują sobie wysokie ceny. Wtedy powiat wpada w panikę: „ojej, ale przecież my nie mamy tyle pieniędzy. Co tu robić, ratunku!” Kiedy wreszcie udaje się zdobyć, przesunąć albo pożyczyć brakujące kwoty, jest już październik. Jak w listopadzie spadnie śnieg, to inwestycja nie zostanie ukończona i dotację z OSPR trzeba będzie oddać do Warszawy.
  To są poważne zarzuty. Mam nadzieję, że starostwo odpowie z sensem.

Send this to a friend