Biznes, Informacje, Kultura, Sport, Video

OŚWIĘCIM. Starosta Zbigniew Starzec kandydatem na prezydenta miasta Oświęcim

W poniedziałek 28 maja wicepremier Beata Szydło oficjalnie potwierdziła, że starosta Zbigniew Starzec będzie ubiegał się o prezydenturę w jesiennych wyborach samorządowych. Zbigniew Starzec zapowiedział, że będzie jedynym kandydatem prawicy, który będzie ubiegał się o prezydenturę w Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

52 komentarze

 1. Panie Starzec! Wreszcie Pan, a nawet Pana małżonka zaczeęliście sprzątać po swoim psie. Program PISu ” Posprzątaj po swoim psie” dotarł do Pana. Brawo! Jest Pan reformowalny, myślę że to nie tylko przed wyborami.

 2. Mam nadzieje że PIS nie wygra w Oświęcimiu! Beatka już dość wstydu przyniosła!!!

 3. I wypadałoby się dokładnie ogolić. Koszula o 3 numery za duża, przez co widać chudą szyję.

 4. Zdjęcie fatalne mu zrobiliście, wgląda jakby miał 70 lat, a chyba nie ma?

 5. Panie Starzec!
  Prezencję to ma Pan akurat świetną i niech się Pan nie przejmuje komentarzami na temat swojego ubioru. Uważam, że jest jak najbardziej ok. Sweterków niech Pan do szafy nie chowie, bo nie ubiera Pan byle czego, a w dodatku wyglada Pan w nich bardzo dobrze.
  A te „knypki”, które wpisują te komentarze typu x, y, z niech Panu zazdroszczą?

 6. Dokonania Starca są bardzo wątpliwe. Nie chcę takiego Prezydenta jak on.

 7. chwierut zrobil najlepsze w polsce sciezki rowerowe ,mozna sobie zrobic krzywde przejezdzajac po wystajacych kraweznikach nie wspomne okompletnym braku oznaczen pionowych i poziomych /olszewskiego ,dabrowskiego/ pytanie jakiez to wyksztalcenie ma chwierut i co bedzie robil po wyborach ?oby nigdy nikt nie zginal na pasach i sciezce rowerowej na chemikow

 8. A co z Europą panie Starzec? Czy postawimy się Europie w końcu? Czy jest pan gotów uderzyć butem w mównicę? Buty ma pan trochę ładniejsze niż prezes. Przynajmniej raczej czyste. Na pewno prezydent miasta powinien mieć porządne buty!!!!!

 9. Pani Beata marzy o Oświęcimiu sprzed lat. Kiedy kopaliśmy węgiel i zakłady kopciły tak że parapety miały każdego ranka 5 cm grubości pokrywę czarnego pyłu. Wtedy było super i ona chciałaby żeby tak było teraz. No …. my chyba nie chcemy? Świat węgla i prostego kauczuku się kończy i pani po etnografii może tego razem z kolegą po historii nie skumać. Oni chcą koni, szabli i defilad ku czci byłego prezydenta. No i zamknąć Tuska oczywiście. To jest rozwój wg PiS. Czy Oświęcim musi być skazany na nauczyciela wuefu? Nie musi być na szczęście. Panie i panowie z PiS nie róbcie nam z Oświęcimia krainy z miodem i mlekiem. My wolimy skromnie ale bez nowej historii i ideologii smoleńskiej.

 10. Czy pan starosta ogląda tv i ma kontakt ze światem ludzi ogładzonych? Gdyby oglądał to byłoby mu może głupio zabierać nam czas

 11. Ja w stosunku do „cvbb ” u Pana Prezydenta J.Chwieruta widzę same plusy ,jako gospodarza i polityka , po prostu zna umiar ! Proszę nie mylić z 500 + ..Dobrej Zmiany !

 12. Gliniana Dama -B .SZ. to już historia , szkoda ,że tak szybko wypaliła się . Bracia Czesi ,mawiają : ” To se ne vrati „…..i dobrze !

 13. Dobranoc Wszystkim?
  A jutro szczęśliwego wybudzenia?

 14. GŁOSUJCIE NA CHWIERUTA ZA JEGO KADENCJI OSWIECIM JEST PIEKNY A KASA WSZEDZIE MAŁA CHWIERUT BRAWO

 15. Różnica pomiędzy Starcem a Chwierutem jest taka, że pierwszy nie nadyma się że jest starostą i po ludzku zawsze podchodzi do mieszkańca, słuchając jego problemów i szukając rozwiązania. Natomiast prezydent jest niedostępny dla obywatela, z pogardą podchodzi to problemów swoich mieszkańców i nie rozumie ich prostych, zwykłych spraw.

 16. Uważam, że pan Starzec to dobry Starosta i gospodarz Powiatu. Jestem za

 17. Zamiast tych głupot proponuje zwrócic uwagę na historię postepowania w sprawie składowiska odpadów na które wydał pozwolenie własnie Pan Starosta,które potem spłonęło,a teraz cała sprawa wydaje się przycichać.
  Do mnie nie trafiają takie argumenty,że kto mógł przypuszczać że się tak skończy…Po prostu ,z domu nie robi sie śmietnika,a tak się stało za sprawą tego właśnie urzednika,i ciekawe co nas jeszcze może czekac jesli jednak wygrałby te wybory…

 18. Podobno „namaszczenie” miało miejsce w siedzibie Starostwa. Więc pytam kandydata i p. Premier – jak to się ma do kodeksu wyborczego, w ktorym jest wyraźna mowa o zakazie kampanii na terenie urzędów? Polityków PiS to nie dotyczy czy nie douczyli się trochę? Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd… Chyba że Pan Starosta już się czuje Panem Prezydentem, tylko p. Premier też tylko jakiś czas była Premierem, teraz tak trochę spadła… a łaska Pańska na pstrym koniu jeździ…

 19. Zadałem proste pytanie: czy ktoś wie jakie są losy powstępowania w sprawie pożaru składowiska odpadów w Oświęcimia sprzed miesiąca?

 20. Na pewno jest operatywny – kupil sobie działkę za groszę w centrum miasta 🙂

 21. To teraz będziemy widywać Pana Starca pod krawatem.
  Sweterek do szafy.
  Zawsze to jakaś dobra zmiana.

  A ciekawe o jaki stołek będzie starał się Jurzak ?

 22. Dla mnie ta kandydatura jest do zaakceptowania, pod warunkiem porzucenia pomysłu budowy mostu duchów.

 23. DO Pani lub Pana Ana i cytat – „Panie „artysto” Himaleje hipokryzji.Nie powołuj sie na (nawet watpliwej jakosci )papieza.Wystarczy spojrzec na twoj stosunek do twojego chrzesniaka Piotra H.ktory przybywa obecnie w emiratach holenderskich by stracic do pana jakiekolwiek zaufanie nie wspominajac o szacunku.”

  Nie rozumiem jak tu przebiega myślenie przyczynowo-skutkowe. Proszę o zostawienie w spokoju mojej dalszej i bliższej rodziny,. Zwłaszcza, że kłamiesz, a to kwalifikuje się do działań prawnych.
  Szacunek i zaufanie Ana nie jest mi do niczego potrzebne – bo to Pan Starzec kandyduje na prezydenta a nie ja.I chyba chodzi o komentarze na ten temat a nie osobiste ataki i wchodzenie w gumiakach w czyjeś prywatne życie.

 24. Panie „artysto” Himaleje hipokryzji.Nie powołuj sie na (nawet watpliwej jakosci )papieza.Wystarczy spojrzec na twoj stosunek do twojego chrzesniaka Piotra H.ktory przybywa obecnie w emiratach holenderskich by stracic do pana jakiekolwiek zaufanie nie wspominajac o szacunku.

 25. Panie Fetorowiec daj pan spokój już z tymi teoriami spiskowymi… Idź pan blokować ronda jak panu nudno. W polityke się nie mieszaj.

 26. W nawiązaniu do masowych ostatnio pożarów wysypisk odpadów w Polsce (Trzebinia, Zgierz, Police). Nie trzeba Szerolka Holmsa, aby zorientować się o co chodzi: urzędnik w starostwie dostaje łapówkę i wydaje pozwolenie, a kiedy termin jego ważności mija, biznesmen podpala składowisko i jeszcze dostaje pieniądze z ubezpieczenia. Zysk podwójny – bo jeszcze za odbiór śmieci z zagranicy biznesmen kasuje do 100 euro za tonę.
  Miesiąc temu paliło się u nas w Oświęcimiu podobne składowisko. Zastanawiam się, czy było jakieś prokuratorskie śledztwo i czy są znane jego wyniki?

 27. Zbyszek…ty hipokryto. Przyznaj się ile szkół zlikwidowałeś w swojej karierze starosty i wicestarosty

 28. kto się zwija?
  chyba Brzeszcze….

  tak chcę być prezydentem…
  no właśnie = rządza dojścia do władzy a nie dobro miasta

  a o szpitalu to lepiej nie zabierajcie głosu…. może infrastruktura jest ale personel….

  acha i chyba należy wrócić się do podstawówki z tym liczeniem tych 90% zawodników z poza powiatu….
  no ale najważniejsze jest rzucić temat i hasło a niech wrze w sieci

 29. Panie Starzec!
  Pan ma chyba coś wspólnego z Wałęsą. On nie chciał być Prezydentem, ale musiał, a Pan chce chociaż nie musi?

 30. Coś pan się przyczepił do oczu starosty? Że jest z zawodu wuefmenem – rzeczywiście przydałoby się jakieś solidniejsze wykształcenie, ale nie zapominajmy, że marszałkiem sejmu jest absolwent technikum ogrodniczego.

 31. Nigdy nie zagłosuję na te oczy co są zwierciadłem duszy. Panie Starzec kończ Pan wstydu oszczędź. Mamy dobrego Prezydenta a Na co nam Oświęcimianom Pan? Proponuję wrócić do nauczania WF – na tym się Pan zna, a poważną politykę i zarządzanie miastem zostaw Pan profesjonalistom. Mój głos ma Prezydent Chwierut!!!

 32. Ana
  28 maja 2018 o 21:31
  Jakie miasto taki „artysta”
  – życzę Pani tego samego, to co osiągnołem jako artysta, również życzę Pani w swoim zawodzie, piszę to bez złośliwości, bo najwspanialsze jest połączenie pasji z pracą

 33. Sturmer to hitlerowska gazeta, najgorsza z najgorszych. Jej wydawcę Streichera powieszono w Norymberdze. Mimo wszystko wątpię czy Starzec będzie zadowolony z twojego poparcia.

 34. @observator
  28 maja 2018 o 17:03
  Panie Starzec ale Pan jest hipokryta, przez ostatnie lata nie wspierał Pan hokeja będąc starostą.

  I za to ma Pan mój głos, hokej niech utrzymują kibice

 35. Oddanie głosu na Zbigniewa Starca to nie wstyd, że wybiera się mniejsze zło, ale szansa na nową jakość. To prawda, że gabinet starosty zawsze jest otwarty dla wszystkich mieszkańców. Nie wrzucajmy wszystkich samorządowców z PiS do jednego worka.

 36. Panie Starzec ale Pan jest hipokryta, przez ostatnie lata nie wspierał Pan hokeja będąc starostą. Hokej istnieje dzięki takim ludziom jak prezydent Chwierut i oby tak dalej!!!

Send this to a friend