Informacje

OŚWIĘCIM. Spotkanie ze Zbigniewem Waszkielewiczem

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Waszkielewiczem – człowiekiem teatru, pedagogiem, pisarzem, połączone z promocją jego nowej książki nagrodzonej WAWRZYNem – Literacką Nagrodą Warmii i Mazur: „Wujek Ziuniek kopiuj – wklej”, które odbędzie się w MDSM w Oświęcimiu, ul. Legionów 11, 14 grudnia br. o godz. 18.00. Będziemy wdzięczni także za pomoc w promocji wydarzenia.

ZBIGNIEW WASZKIELEWICZ – aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (1974). Po 12 latach pracy w teatrach dramatycznych rozpoczął w 1986 r. własną autorską działalność pod nazwą Teatr IOTA. W roku 1995 przeniósł siedzibę Teatru IOTA z Katowic do wsi Radzie na Mazurach, gdzie na stałe zamieszkał – w 10-hektarowym siedlisku realizuje widowiska plenerowe oraz warsztaty teatralne i inter-dyscyplinarne.

Niezależnie od własnej pracy twórczej zajmuje się edukacją artystyczną, prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i warsztaty metodyczne

dla nauczycieli.

W latach dziewięćdziesiątych XX w. współpracował z MDSM w ramach warsztatów teatralnych oraz prezentacji autorskich spektakli.

W roku 2009 w Domu prezentowany był spektakl „POD GOŁYM NIEBEM – OUTDOORS 2009” na zakończenie międzynarodowej trasy projektu, obejmującej Niemcy, Holandię, Belgię, Luksemburg, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Szwajcarię.

W roku 2012 Zbigniew Waszkielewicz wydał swoją pierwszą powieść „Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory”, za którą otrzymał WAWRZYN – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. Książka „Wujek Ziuniek – kopiuj, wklej” (2016) podejmuje pewne wątki pierwszej powieści, ale jest w swej kanwie autonomiczna – dla jednego czytelnika będzie kontynuacją losów znanych mu postaci, dla innego – spotkaniem z nową opowieścią.

MDSM

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend