Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Spotkanie z podróżnikiem, zdobywcą wulkanów

10 grudnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się dziesiąte – z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – spotkanie z podróżnikiem, zdobywcą wulkanów, alpinista, dziennikarzem, fotografem, organizatorem wypraw i wyjazdów – Grzegorzem Gawlikiem pt. „Projekt 100 wulkanów na 6 kontynentach”.

Grzegorz Gawlik odwiedził 79 państw na 6 kontynentach. Zdobył ponad 60 szczytów w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, Tanzanii, Atlasie Wysokim w Kordylierach i na Borneo. Zdobył 53 wulkany, w tym 34 aktywne oraz 105 miejsc wulkanicznych w ramach projektu „100 wulkanów” – jedynym takim projektem na świecie, realizowanym przez Grzegorza Gawlika od 2006 roku. Eksploruje ponadto pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony oraz jaskinie.

Jest autorem książki sensacyjno-przygodowej pt. „Kamień zagłady” oraz licznych reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów. Laureatem nagród dziennikarskich oraz plebiscytu „Absolwent z Pasją 2014”, zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasadorem Polish Working Dog Foundation w Bielsku-Białej oraz nagrody im. A. Zawady przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni w 2015 roku.

Więcej informacji o projekcie eksploracji wulkanów i Grzegorzu Gawliku na stronie www.grzegorzgawlik.pl

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend