Informacje

OŚWIĘCIM. Spotkanie z europoseł Różą Thun

Już w najbliższą sobotę Klub Obywatelski w Oświęcimiu z Europosłanką do Parlamentu Europejskiego – Różą Thun
oraz Markiem Sową – Posłem na Sejm RP. Rozmowę i dyskusję poprowadzi Posłanka Dorota Niedziela.

28 października o godz. 17:00 Oświęcimskie Centrum Kultury Galeria „Tyle Światów” I piętro, ul. Śniadeckiego 24.

Spotkanie pt. Dzielą i rządzą a statek Europa odpływa będzie poświęcone aktualnym wyzwaniom polityki europejskiej, polityce regionalnej oraz analizie poziomu wykorzystania funduszy europejskich w Polsce.

Krótka wizytówka gości Klubu Obywatelskiego:

MAREK SOWA – Poseł .Nowoczesnej. W latach 2010 – 2015 Marszałek województwa Małopolskiego, odpowiedzialny za finanse województwa, rozwój gospodarczy, politykę regionalną i fundusze UE w regionie. Związany z samorządem od 1994 roku.

RÓŻA THUN – Europosłanka PO z 8-letnim stażem. 4-krotnie wybierana Europosłanką Roku przez prestiżowe pismo „The Parliament Magazine”. Doprowadziła do zniesienia opłat roamingowych w UE. Wieloletnia Dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce, wcześniej Prezes Polskiej Fundacji im. R. Schumana. Z rąk Prezydenta RP otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 została odznaczona przez Prezydenta Francji Orderem Legii Honorowej za wybitne zasługi w budowaniu więzi europejskich.

DOROTA NIEDZIELA – Posłanka PO VII i VII kadencji z Małopolski Zachodniej, była Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, , wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, lekarz weterynarii .

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

  1. Z daleka od tego towarzystwa, niech już nigdy nie przyjeżdżają do Oświęcimia. My ich tu nie chcemy więcej widzieć.

  2. Nie z platformiarskiej(ile tam macie poparcia16,17%?) tvn i gazety esbeckiej.Patola juz nigdy nie wroci do wladzy.Ojcu obniżyli emeryturke?:))))

  3. Grupa lemingów pracująca w wielkiej korporacji w Warszawie została wysłana na imprezę integracyjną do Egiptu. Mieli szukać kontrastów i zobaczyć biedę na własne oczy. W programie była wycieczka „tubylczymi” łódkami po Nilu. Rozbawione lemingi tak rozrabiały na łódce, że ta się przewróciła i całe towarzystwo wpadło do rzeki. Nie minęła minuta, a z brzegu zaczęły płynąć w ich stronę krokodyle. Ostatnie zrozumiałe słowa jakie można było usłyszeć z ich strony brzmiały: „… popatrz, niby taki biedny kraj, a łodzie ratunkowe z La Costy mają!”

  4. Nikt tych gości nie chce w Oświęcimiu i nie przyjdzie na spotkanie z nimi,
    z wyjątkiem nielicznej garstki myslących antypolsko.

  5. Wymięty garnitur, brudne buty i zepsute zęby – zgadnijcie co to za poseł i dlaczego z Nowogrodzkiej?

Send this to a friend