Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Spotkanie patriotyczne Klubu Samborzan

Uroczyście i radośnie świętowali w dniu 11 listopada 2017 r.  99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę członkowie i sympatycy Klubu „Samborzan” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu.

W godzinach przedpołudniowych delegacja Klubu „Samborzan” uczestniczyła w miejskich obchodach. Złożyliśmy wiązanki kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza na pl. T. Kościuszki i pod tablicą pamięci ofiar „Rzezi Wołyńskiej” na cmentarzu parafialnym w Oświęcimiu.

Po południu w Hotelu „Kamieniec” uczestnicy SPOTKANIA PATRIOTYCZNEGO wysłuchali informacji z życia s. por. Eligii Leopoldyny Staweckiej, która brała aktywny udział jako żołnierz  w walkach o wyzwolenie Polski i utrwalenie jej bytu narodowego, m. in. obrona Lwowa, walka o inne miasta Galicji Wschodniej, Wilno, Grodno, bitwa warszawska, plebiscyt i III powstanie na Śląsku. Następnie wysłuchali informacji i zapoznali się z Jednostką  Strzelecką 2004 im s. Eligii Leopoldyny Staweckiej w Oświęcimiu.

Po części prezentacji odbył się koncert pieśni patriotycznych, wojskowych i kresowych w wykonaniu Duetu Lwowskiego „EWAN”. Większość pieśni i piosenek wykonywali wspólnie: Duet i uczestnicy spotkania.

Spotkanie było współorganizowane z Miastem Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend