Kultura

OŚWIĘCIM. Spotkanie Kresowian w ramach 100 rocznicy

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Klub „Samborzan” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu zorganizował spotkanie w którym obok Kresowian /członkowie i sympatycy Klubu/ wzięli udział zaproszeni goście, w wśród nich Prezydent Miasta Janusz Chwierut z Małżonką.

Spotkanie, które odbywało się w gościnnych progach Hotelu „Kamieniec” miało uroczysty i radosny charakter. O uwarunkowaniach historycznych przed 100 laty mówił historyk Bohdan Piętka. Wspomnieniami o Oświęcimianach i o Polakach na Kresach z tamtego okresu czasu walczących o wolną Polskę mówił prezes Klubu W. Paluch. Goszczący na uroczystości Kabaret Lwowski „EWAN” wypełnił część artystyczną wykonując patriotyczne pieśni i piosenki a uczestnicy gremialnie włączali się w wykonywanie poszczególnych utworów. W związku z apelem Siostry Elżbiety przełożonej Domu Zakonnego w Samborze zebrano ponad 800.00 zł na nagrody konkursu fotograficznego dotyczącego polskich nagrobków na cmentarzu w Samborze.

Spotkanie było współorganizowane z Miastem Oświęcim.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. ładnie ” małżeństwo ” się prezentuje … , niczym komorowska i ma zawsze miły uśmiech dla oświęcimian małżonka …. miasta, prezydenta TEGO miasta … miasto daje miły uśmiech , TO miasto

Send this to a friend