Informacje

OŚWIĘCIM. Spalił kukłę Żyda, dziś pomaszerował do Auschwitz

Piotr Rybak, skazany za spalenie kukły Żyda zorganizował w Oświęcimiu marsz środowisk narodowców upamiętniający polskie ofiary KL Auschwitz.

27 stycznia na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau odbywają się uroczystości związane z 74 rocznicą wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego przez Armię Czerwoną.

W południe około 50 osób ze środowiska narodowców przemaszerowało z dworca PKP w Oświęcimiu przed bramę Muzeum Auschwitz. W grupie maszerujących był m.in. Piotr Rybak, który miał wykrzyczeć – Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić. 

Przypomnijmy, 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia – taki wyrok przed wrocławskim sądem usłyszał biznesmen Piotr Rybak, który w listopadzie ubiegłego roku podczas antyislamskiej manifestacji na Rynku we Wrocławiu spalił kukłę Żyda.

 

 

foto: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Art. 14. [Zakaz zgromadzenia]
  Organ gminy wydaje decyzję o zakazie zgromadzenia nie później niż na 96 godzin przed planowaną datą zgromadzenia, jeżeli:
  1) jego cel narusza wolność pokojowego zgromadzania się, jego odbycie narusza art. 4 (uczestnicy mają przy sobie materiały wybuchowe albo broń) lub zasady organizowania zgromadzeń albo cel zgromadzenia lub jego odbycie naruszają przepisy karne.
  „Celem naszego zgromadzenia będzie całkowicie pokojowe przejście do muzeum aby uczcić zamordowanych tam Polaków”.
  Ja, nie Rybak, a jeśli nawet Rybak, to co mi Chwieruty zrobicie? Prawo jest po mojej stronie. Ha, ha, ha.

 2. Po raz kolejny uciekasz,może zamiast trollowania w sieci zajmij się uprawianiem przydomowego ogródka,

 3. @stefanB
  twoja wypowiedź to kolejny przykład „języka miłości” ja zadaję proste pytania a w zamian otrzymuję obelgi. Mógłbym to skwitować, tak jak na to zasługujesz, ale po co skoro nie jesteś w stanie tego zrozumieć, tkwij więc w swojej „miłości” bliźniego aż do samego końca, twojego albo jego.

 4. @Nero,chętnie odpowiem ,wcześniej jednak przemyśl czy jesteś mentalnie gotowy na spokojną rozmowę bez twoich napominajaco-pouczajacych monologów.
  Jak wcześniej pisałem,nie mam czasu na czczą gadaninę z „talibami”.

 5. @Mieszkaniec
  no doinformuj się, bo na razie masz problem ze zrozumieniem pomiędzy zgromadzeniem a imprezą masową i ze zrozumieniem ustawy o zgromadzeniach ogólnie 🙂

 6. @stefanB
  drogi mój napisałżeś 🙂 „Istotnie,coś w oświęcimskim UM nie „klapuje”, to już kolejna wpadka wizerunkowa ” wyjaśnij nam maluczkim głębie przemyśleń twojego mrocznego umysłu, co jest wpadką UM? Przyjęcie do wiadomości demonstrowania w przestrzeni publicznej przez legalnie działającą organizację? A może ta sprawa na parkingu Muzeum, gdzie za porządek odpowiada Muzeum właśnie?

 7. Proszę się doinformować zanim zaczniecie pisać. Zezwolenia na tego typu marsze wydaje Starosta Powiatowy, a nie Prezydent.

 8. Do Józef, Mieszkaniec:
  O czym wy panowie piszecie? Jaki marsz faszystów?
  Narodowy to nacjonaliści i daleko im do faszystów.
  Marsz był w 100% legalny i uzasadniony.

 9. Istotnie,coś w oświęcimskim UM nie „klapuje”, to już kolejna wpadka wizerunkowa . Kolejna poważna wpadka…
  W niedzielę rano jeden z demonstrantów postawił na muzealnym parkingu budę-taki autokarawan, z wymalowanym spreyami antysemickim manifestem,ogólnie przygnebiajace wrażenie.Próba rozmowy z włascicielem spełzła na niczym,tak jakby chciało by się pogadać z talibem albo np. ze świadkiem jehovy,nikomu nie ubliżając.
  Miasto mamy takie jakie mamy,ale na prawdę wk…..wiają mnie przeróżne jełopy próbujące używać tego miejsca do własnych pos….nych celów.

 10. Byłem za Panem Chwierutem, ale jeżeli to prawda że wydał pozwolenie na marsz faszystów, już od dzisiaj nie powinien być prezydentem!!!

 11. Warto przeczytać książkę oświęcimianina Przemysława Bibika „Polscy narodowcy jako ofiary KL Auschwitz”, Warszawa 2016.
  Praca Przemysława Bibika jest ważnym przyczynkiem do historii ruchu narodowego, przedstawiając losy jego członków więzionych w KL Auschwitz.

 12. cyt: na” antyislamskiej manifestacji spalił kukłę Żyda.”

  bez komentarza….

 13. do uczesnika. jak ci zaczna umierac najblisi krewni idobrzy znajomi to wtedy mozezacznies rozumiec wartosc i senns zycia czlowieka.

 14. Sprawa wymaga wyjaśnienia. Jeśli władze miasta wydały zgodę na przemarsz faszystów i jak słyszę pozwoliły im złożyć kwiaty na uroczystości miejskiej, to jako obywatel naszego Miasta oczekuję ich dymisji. Nawet jeśli wszystko było zgodnie z prawem o zgromadzeniach, to z moralnego punktu widzenia nie ma żadnego usprawiedliwienia. Skandal Panie Prezydencie!

 15. Szkoda że nie wiedziałem ,że jest manifestacja antynazistowska. Tez b się wybrał

Send this to a friend