Informacje

OŚWIĘCIM. Solidarni z Rodzicami Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek 21 maja w całej Polsce odbędą się demonstracje poparcia dla środowiska osób niepełnosprawnych.

Od ponad 30 dni w Sejmie protestują osoby niepełnosprawne od urodzenia w stopniu znacznym wraz ze swoimi opiekunami. Domagają się 500 zł dodatku rehabilitacyjnego, co i tak w połączeniu z rentą socjalną nie daje kwoty minimum socjalnego. Rząd nie chce z nimi rozmawiać, a poszczególni posłowie PiS słownie ich atakują. Jak mówi Agata Lenard, od 17 lat opiekująca się niesamodzielnym, wielorako niepełnosprawnym synem, protestujący na korytarzu sejmowym są ambasadorami tych dziesiątek tysięcy osób, którym stan zdrowia na jakiekolwiek protesty nie pozwala, gdyż są więźniami w swoich czterech ścianach. Wbrew rządowym zapewnieniom ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności bynajmniej sprawy nie rozwiązuje, bo nie uwzględnia specyfiki tego zróżnicowanego środowiska, Co więcej, jej zapisy, jak pokazuje doświadczenie z ustawy za życiem, pozostaną tylko martwym prawem, a w wielu przypadkach wręcz ograniczą dostęp do świadczeń, gdyż nie idą za nimi zwiększone nakłady finansowe.

Oświęcimska demonstracja wspierająca walkę osób niepełnosprawnych o godne życie odbędzie się w poniedziałek 21 maja przed OCK. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.30.

Tadeusz Kuś

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Ależ riposta, milordzie! Jeszcze trochę i osiągniesz poziom drugoklasisty! Ale cieszę się, że elektorat patogenów od kaczora nazywasz 'albo idioci albo złodzieje’, bo znaczy to, że zaczynasz dojrzewać 🙂

 2. A bolszewik to przejechał sie po twojej babce,ba pewnie I ze stu????

 3. Patologie to cie wydaly.Resortowe gnojaki?Ten elektorat to albo idioci albo złodzieje nie ma innego wyboru.Uwielbiam wasz kwik oderwanych od chlewa kalecy????

 4. Po tym poznasz elektorat pizdu, że ani polskiego, ani matmy nie opanował 🙂

 5. @Nokaut

  Nokaut to ty robisz, ale tylko na języku polskim, ruski agencie od bolszewików kaczora.

 6. Patrola to ty i twoje mordy na szczesscie w juz nie wrocicie do wladze co wysłaliście kase na tęczowe ścieki,Wasze miejsce kanale menele????

 7. @hkvcośtamcośtam:

  Nierządy to się zaczęły jak twoi kumple z pizdu dorwali się do koryt. A pieniędzy dla niepełnosprawnych nie będzie, bo już je do Torunia wysłali, na klęczkach.

 8. Do Hkvufhfibig – jeżeli wiesz o popełnionym przestępstwie, a niewątpliwie kradzież 260 miliardów jest przestępstwem, powinieneś zgłosić to do prokuratury – to też jest obowiązek i nie zgłoszenie takiego faktu jest karalne

 9. A co inni niepełnosprawni są gorszego sortu?Mam dziecko niepełnosprawne w wieku 39lat niepełnosprawność datuje się na 1993r i nic od państwa nie dostałam aby się nim opiekować przeszedłam na EWK za marne 900zł.ale w tym czasie ZUS odmawiał mu renty szkolnej po długich 3 letnich pertyrbacjach i wymianie korespondencji z prezes ZUS przyznano rentę szkolną .Dla nich też niech te 500 się należy.

 10. Niech im peowcy daja kase z tych 260 miliardow ktore zostaly ukradzione za ich nierządòw przez 8 lat!

Send this to a friend