Informacje

OŚWIĘCIM. Skuteczna interwencja wobec niedoszłego samobójcy

Strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali wobec 54 – letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Tylko dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Oświęcimia oraz skutecznej interwencji służb, mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę lekarzy.
Do zdarzenia doszło w środę tuż po godzinie 13.00. Mieszkańcy Oświęcimia znajdujący się przy jednym z wieżowców na Osiedlu Chemików, zauważyli mężczyznę stojącego poza barierkami balkonu, mieszkania znajdującego się na 9 piętrze. Natychmiast powiadomili Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod nr alarmowy 112. Pierwsi na miejscu byli strażacy PSP Oświęcim, którzy niezwłocznie udali się do wskazanego mieszkania. W międzyczasie drugi zastęp strażaków pod blokiem rozłożył skokochron. Po krótkich negocjacjach strażakom udało się przekonać mężczyznę, aby zszedł z balkonu i otworzył drzwi mieszkania. W trakcie rozmowy z 54 – latkiem policjanci ustalili, że powodem takiego zachowania były problemy rodzinne. Następnie mężczyzna został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Instytucje powiatu oświęcimskiego udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu,
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail:pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573
e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend