Informacje

OŚWIĘCIM. Skradziony Iphone na internetowej aukcji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Oświęcimia posiadającego skradzionego iPhone. Mężczyzna skradzioną komórkę próbował sprzedać na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, tę informację znalazła właścicielka i powiadomiła Policję.

W dniu 16 stycznia 2019 z oświęcimskimi policjantami skontaktowała się 21 – letnia mieszkanka Legnicy, która powiadomiła, że na jednym z portali internetowych  znalazła ogłoszenie mieszkańca Oświęcimia o sprzedaży iPhona, identycznego z tym, który został jej skradziony w grudniu ubr. na terenie Legnicy.

Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Sprzedający otrzymał informację, że znalazł się kupiec na telefon i prosi o możliwości osobistego odbioru. Na spotkanie z posiadaczem telefonu pokrzywdzona poszła razem z policjantami. W umówionym miejscu wraz z telefonem stawił się 26 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Policjanci potwierdzili, że jest to kradziona komórka. W chwili gdy mężczyzna został poinformowany, że zostaje zatrzymany zaczął grozić policjantom, znieważać ich, a także naruszył ich nietykalność.

Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, gdzie  na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione zarzuty: znieważenia, naruszenia nietykalności oraz gróźb bezprawnych wobec funkcjonariuszy. Policjanci zwrócili właścicielce telefon, natomiast materiały dotyczące sprawy posiadania przez 26 – latka kradzionego iPhona zostały przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Za kradzież telefonu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwa przeciw funkcjonariuszom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend