Informacje

OŚWIĘCIM. Skradziony Iphone na internetowej aukcji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Oświęcimia posiadającego skradzionego iPhone. Mężczyzna skradzioną komórkę próbował sprzedać na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, tę informację znalazła właścicielka i powiadomiła Policję.

W dniu 16 stycznia 2019 z oświęcimskimi policjantami skontaktowała się 21 – letnia mieszkanka Legnicy, która powiadomiła, że na jednym z portali internetowych  znalazła ogłoszenie mieszkańca Oświęcimia o sprzedaży iPhona, identycznego z tym, który został jej skradziony w grudniu ubr. na terenie Legnicy.

Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Sprzedający otrzymał informację, że znalazł się kupiec na telefon i prosi o możliwości osobistego odbioru. Na spotkanie z posiadaczem telefonu pokrzywdzona poszła razem z policjantami. W umówionym miejscu wraz z telefonem stawił się 26 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Policjanci potwierdzili, że jest to kradziona komórka. W chwili gdy mężczyzna został poinformowany, że zostaje zatrzymany zaczął grozić policjantom, znieważać ich, a także naruszył ich nietykalność.

Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, gdzie  na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione zarzuty: znieważenia, naruszenia nietykalności oraz gróźb bezprawnych wobec funkcjonariuszy. Policjanci zwrócili właścicielce telefon, natomiast materiały dotyczące sprawy posiadania przez 26 – latka kradzionego iPhona zostały przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Za kradzież telefonu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwa przeciw funkcjonariuszom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend