Informacje

OŚWIĘCIM. Sklepowi złodzieje namierzeni z pomocą internauty

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  odnaleźli, a następnie postawili zarzuty kradzieży markowych perfum 30 – letniej mieszkance Śląska oraz jej 35 – letniemu partnerowi, również mieszkającemu na Śląsku. W ustaleniu personaliów podejrzanych, pomógł czytelnik jednego z oświęcimskich portali internetowych.

W grudniu ubiegłego roku, oświęcimscy policjanci poszukując sprawców kradzieży markowych perfum, opublikowali wizerunki kobiety i mężczyzny, podejrzanych o dokonanie kradzieży w jednej z oświęcimskich drogerii. Informacja oraz zdjęcia natychmiast pojawiły się na stronach internetowych portali informacyjnych oraz stronach portali społecznościowych. Już po kilku dniach nadeszła informacja od czytelnika jednego z oświęcimskich portali internetowych. Internauta na przedstawionych zdjęciach z monitoringu rozpoznał parę pochodzącą ze Śląska.  W związku z powyższym oświęcimscy kryminalni współpracując ze śląskimi policjantami zaczęli, ustalać miejsce pobytu podejrzanych.

W ubiegłym tygodniu namierzone zostało miejsce zamieszkania, pary. Pod ustalonym adresem policjanci zastali jednak tylko poszukiwaną 30 – latkę. Podczas przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka flakoników markowych perfum, pochodzących z kradzieży oraz kilkanaście sztuk odzieży z metkami, również pochodzącej z kradzieży. Odzyskane rzeczy zostały zabezpieczone. Na podstawie zebranych dowodów kobiecie postawiono zarzut dwóch  kradzieży dokonanych na terenie Oświęcimia. Kilka dni później policjanci postawili zarzut kradzieży 35 – letniemu partnerowi kobiety. Poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się do oświęcimskiej komendy Policji.  Aktualnie policjanci ustalają z jakich sklepów pochodziła zabezpieczona odzież, gdyż podejrzani oczywiście stwierdzili, że tego nie pamiętają.  Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Duże podziękowania należą się internaucie za spostrzegawczość i  przekazanie informacji, jak również  dziennikarzom, którzy publikując materiał trafiają do ogromnej rzeszy odbiorców, poprzez co, znacznie  wzrasta szansa na rozpoznanie poszukiwanych przestępców.

 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend