Informacje

OŚWIĘCIM. Sklepowi złodzieje namierzeni z pomocą internauty

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  odnaleźli, a następnie postawili zarzuty kradzieży markowych perfum 30 – letniej mieszkance Śląska oraz jej 35 – letniemu partnerowi, również mieszkającemu na Śląsku. W ustaleniu personaliów podejrzanych, pomógł czytelnik jednego z oświęcimskich portali internetowych.

W grudniu ubiegłego roku, oświęcimscy policjanci poszukując sprawców kradzieży markowych perfum, opublikowali wizerunki kobiety i mężczyzny, podejrzanych o dokonanie kradzieży w jednej z oświęcimskich drogerii. Informacja oraz zdjęcia natychmiast pojawiły się na stronach internetowych portali informacyjnych oraz stronach portali społecznościowych. Już po kilku dniach nadeszła informacja od czytelnika jednego z oświęcimskich portali internetowych. Internauta na przedstawionych zdjęciach z monitoringu rozpoznał parę pochodzącą ze Śląska.  W związku z powyższym oświęcimscy kryminalni współpracując ze śląskimi policjantami zaczęli, ustalać miejsce pobytu podejrzanych.

W ubiegłym tygodniu namierzone zostało miejsce zamieszkania, pary. Pod ustalonym adresem policjanci zastali jednak tylko poszukiwaną 30 – latkę. Podczas przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka flakoników markowych perfum, pochodzących z kradzieży oraz kilkanaście sztuk odzieży z metkami, również pochodzącej z kradzieży. Odzyskane rzeczy zostały zabezpieczone. Na podstawie zebranych dowodów kobiecie postawiono zarzut dwóch  kradzieży dokonanych na terenie Oświęcimia. Kilka dni później policjanci postawili zarzut kradzieży 35 – letniemu partnerowi kobiety. Poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się do oświęcimskiej komendy Policji.  Aktualnie policjanci ustalają z jakich sklepów pochodziła zabezpieczona odzież, gdyż podejrzani oczywiście stwierdzili, że tego nie pamiętają.  Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Duże podziękowania należą się internaucie za spostrzegawczość i  przekazanie informacji, jak również  dziennikarzom, którzy publikując materiał trafiają do ogromnej rzeszy odbiorców, poprzez co, znacznie  wzrasta szansa na rozpoznanie poszukiwanych przestępców.

 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend