Informacje

OŚWIĘCIM. Seniorzy podtruli się tlenkiem węgla

W niedzielę 1 grudnia w Oświęcimiu tuż po godzinie 10.00 Pogotowie Ratunkowe,  Straż Pożarna oraz Policja interweniowały w jednym z mieszkań przy ulicy Kopernika w Oświęcimiu w związku z podtruciem tlenkiem węgla dwóch osób. 75 – letnia mieszkanka  Oświęcimia oraz jej 80 – letni mąż zostali przewiezieni  na leczenie do szpitala.

W trakcie podjętych czynności na miejscu ustalono, że tlenek węgla pochodził z funkcjonującego w łazience piecyka gazowego.

Służby apelują o sprawdzenie wentylacji oraz montaż czujników wykrywających „cichego zabójcę”

Służby ratunkowe  ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby  zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend