Informacje

OŚWIĘCIM. Seniorze, uważaj kogo wpuszczasz do domu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują dwóch złodziei, którzy podając się za pracowników wodociągów, okradli starszą mieszkankę Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2019 około godziny 14.00  w Oświęcimiu na Osiedlu Błonie, gdzie do mieszkania 94 – letniej kobiety zapukało dwóch mężczyzn. Kiedy kobieta otworzyła sprawcy poinformowali ją, że w bloku jest awaria wody. Następnie nakazali, aby odkręciła kurki z wodą w łazience. Wtedy najprawdopodobniej jeden z mężczyzn skradł pieniądze w kwocie  1300zł, po czym obaj opuścili mieszkanie.

Policjanci wykonują wiele czynności, aby trafić na ślad złodziei i ponownie apelują do seniorów o rozwagę oraz ostrożność w kontakcie z osobami obcymi. Seniorom z naszych rodzin należy przekazać aby nie wpuszczali nieznanych osób do wnętrza mieszkania. Natomiast mieszkańców bloków proszą o reagowanie w przypadku zauważenia osób obcych znajdujących się na klatce schodowej. W przypadku wątpliwości,  prosimy o kontakt z Policją pod numer alarmowy 997 lub 112.

KPP Oświęcim
foto: pxhere.com

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend