Informacje

OŚWIĘCIM. Senior został okradziony we własnym domu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują pary złodziei mieszkaniowych działających metodą „na hydraulika”. Sprawcy sugerując, iż są pracownikami wodociągów okradli starszą mieszkankę Oświęcimia.

W dniu 12 lutego 2019 około godziny 14.00 w Oświęcimiu na Osiedlu Chemików do mieszkania 79 – letniej mieszkanki Oświęcimia zapukał mężczyzna będący w towarzystwie kobiety. Seniorka usłyszała, że w bloku jest awaria instalacji wodociągowej i sąsiednie mieszkania są zalewane. Następnie kobieta nakazała właścicielce odkręcenie kurków z wodą w łazience. Seniorka wraz z kobietą i mężczyzną przeszła do łazienki i wykonała polecenie. Po wyjściu pary 79 – latka zorientowała się, że z jednego z pokoi zostały skradzione pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Poszukiwani sprawcy to: mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu 170 cm oraz kobieta w wieku około 30 lat niska. Oboje ubrani na czarno.

Policjanci wykonują wiele czynności, aby trafić na ślad sprawców. Zwracają się również ponownie z apelem do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania. Z kolei mieszkańców proszą o reagowanie i zainteresowanie się osobami przebywającymi na klatkach schodowych, pukających do różnych mieszkań. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z Policją pod numer alarmowy 997 lub 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend