Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. „Samborzanie” wybrali kresową pisankę

Tradycyjnie w „przewodnią niedzielę” 8 kwietnia, członkowie i sympatycy Klubu „Samborzan” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu wzięli udział w uroczystym, świątecznym spotkaniu, które odbyło się w gościnnych pomieszczeniach Hotelu „Kamieniec” w Oświęcimiu.

W trakcie spotkania przekazano uczestnikom życzenia od zarządu Klubu, od władz samorządowych Miasta Oświęcim i Gminy Oświęcim, od naszych przyjaciół z Sambora oraz od Zarządu Głównego i oddziału Stołecznego naszego Towarzystwa.

Odbył się też konkurs na najładniejszą pisankę. Pisanek było dużo i jury konkursu miało problem z wyborem tej najładniejszej. Pierwsze miejsce i nagrodę Klubu  przyznano p. Urszuli Bendzera z Graboszyc a nagrodę prezesa wręczono p. Barbarze Zinkow z Oświęcimia.

Mimo uroczystego spotkania była też okazja do omówienia planów najbliższych działań Klubu, a w tym:

– wyjazd grupowy do Sambora na uroczystość oddania do użytku piętra w Domu Polskim w Samborze /5-9.05.2018 r./. Należy zaznaczyć, że członkowie i sympatycy oraz firmy z Oświęcimia byli wśród sponsorów tego przedsięwzięcia;

– pomocy charytatywnej na rzecz Polaków potrzebujących takiej pomocy w Samborze;

– przygotowanie do obchodów 75 rocznicy „Rzezi Wołyńskiej” w Oświęcimiu /7.07.2018 r./

 

Prezes Klubu „Samborzan” w Oświęcimiu
Włodzimierz Paluch

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend