Informacje

OŚWIĘCIM. Salon gier hazardowych w Starym Mieście

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili  pierwszą w tym roku akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami zlokalizowany został na terenie Oświęcimia. Wartość zarekwirowanych automatów oszacowany został na 18 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej,  w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że w rejonie oświęcimskiej Starówki znajduje się  lokal z hot spotami. W związku z powyższym wspólnie z celnikami weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty. Maszyny trafiły do urzędu Celno-skarbowego, natomiast ich właścicielowi, jak również osobie, która wynajęła lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości którzy nie interesują się pod jaką działalność został wynajęty  należący do nich lokal.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend