Biznes, Informacje

OŚWIĘCIM. Ruszyła przebudowa dróg na Starych Stawach

Przy ulicy św. Barbary rozpoczęły się roboty budowlane. To jedna z trzech dróg na osiedlu Stare Stawy, które do przyszłego roku zostaną przebudowane. Nawierzchnie ulic i chodniki są w złym stanie.

W tym roku drogowcy skupią się na robotach przy ul. św. Barbary, w przyszłym roku przeniosą się na ul. 11 Listopada i część ul. Zagrodowej od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do ul. Willowej. Inwestycja przewiduje wykonanie nowej nawierzchni na drogach o łącznej długości ponad 1 km, budowę chodników, zjazdów, wymianę oświetlenia ulicznego. Przy ul. św. Barbary i ul. 11 listopada powstanie też ścieżka rowerowa. Zrobione zostaną zatoki autobusowe i pętla do zawracania autobusów, wymieniona będą wiaty przystankowe. Przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa. Przy ulicy Zagrodowej od strony nowych budynków OTBS powstaną 54 miejsca postojowe.

Na zakończenie prac wykonane zostaną nasadzenia krzewów i drzew. Dwuletnia inwestycja zakończy się w sierpniu 2018 roku i będzie kosztować ponad 3, 1 mln zł.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Jestem ciekawa,kiedy zrobią ulice i chodniki na Zasolu przy ul.Orłowskiego.

  2. dopiszcie jeszcze, że ul Świętej Barbary jest teraz jednokierunkowa – o czym wielu „kierowców” nie pamięta…

Send this to a friend