Informacje

OŚWIĘCIM. Ruszył remont ul. Jagiełły

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Jagiełły na odcinku od ul. św. Jana Bosko do ul. Przecznej. Inwestycja będzie prowadzona etapami. Na odcinku od ul. św. Jana Bosko do ul. Parkowej roboty mają zakończyć się do końca roku.

Pozostała część inwestycji zostanie wykonana na wiosnę przyszłego roku. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników, zjazdów, mur oporowy podtrzymujący odcinek chodnika u zbiegu z ul. Przeczną. Będzie nowe oświetlenie uliczne na fragmencie drogi od ul. Zaborskiej. Przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna oraz deszczowa oraz będzie wybudowana nowa sieć wodociągowa. Ten zakres prac będzie kosztować 2,58 mln zł i zostanie dofinansowany z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego w wysokości 930 tys. zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. W ramach kolejnych sukcesów w wydawaniu publicznych pieniędzy właśnie rusza remont schodów do OCK.

  2. Przydałoby się wyjaśnienie powodu remontu. Nie tak dawno była remontowana, a sporo ulic jest w znacznie gorszym stanie. Poza tym w jakim celu robić dobrą nawierzchnię, a następnie progi dla spowolnienia, wystarczy poczekać aż porobią się wyboje. Nadal czekamy na reportaż zdjęciowy z remontu św. Barbary – w końcu trwa niewiele krócej niż Chemików.

  3. Trzeb było miesięcy czasu i dewastacji zawieszeń w wielu samochodach, żeby zaczęli kłaść ostatnią warstwę asfaltu na rondzie w Bobrku. W tym kraju głupota musi być normą? Zamiast zainteresować się takimi istotnymi sprawami zamieszczają tylko artykuły sponsorowane z …pieniędzy nas podatników o swoich „gospodarskich dokonaniach”. Wstyd głosować na takich gospodarzy. Kampania i wybory za niespełna rok. Siebie warci.

  4. Droga w remoncie po co przecież jest w dobrym stanie,chodniki z kostki brukowej asfalt w dobrym stanie,a oni remontują.Obejrzyjcie sobie ulice starego miasta;ul.Piłsudskiego,ul.Chopnia,ul. Fika.Remontowane były jeszcze w PRL u.

Send this to a friend