Informacje

OŚWIĘCIM. Rusza budowa akademika PWSZ

W dniu 10 sierpnia 2018 r. nastąpił historyczny moment w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu. JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski wraz z Kwestor Uczelni Justyną Kuglin podpisali  umowę z Konsorcjum firm: C&Z Caputa i Zając sp. z o.o. oraz P.U.P.H „LIBUD” Paweł Lisek o przebudowę kamienicy na potrzeby domu studenckiego.

W spotkaniu obok władz Uczeni udział wzięli: Agnieszka Oniszczuk odpowiedzialna za nadzorowanie inwestycji budowlanych, Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego Zbigniew Rosół, p.o. Kierownika Działu Promocji Natalia Matyszkowicz, a także Piotr Caputa i Grzegorz Zając, członkowie zarządu spółki C&Z Caputa i Zając sp. z o.o.

Już w najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane, dzięki czemu zrujnowana kamienica przy ul. Górnickiego  odzyska swoją świetność, a nasi studenci znajdą zakwaterowanie w  nowoczesnych lokalach i doskonałej lokalizacji.


 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. @Ingrid
  Wszyscy studenci z Wolbromia ?! Oczywiście, część albo nawet większość wybierze Kraków. I ja to rozumiem. Ale o pozostałych oświęcimska uczelnia może zawalczyć. Tyle, że bez akademików ta walka jest skazana na porażkę.

  W ogóle o czym my rozmawiamy ? Przecież to są oczywistości. Uczelnia bez akademików to półuczelnia.

 2. A jeśli ci studenci z Wolbromia jednak nie przyjadą do Oświęcimia i wybiorą Kraków (w którym jest wiele łatwych uczelni i kierunków), a ci z Zatora, Kęt i Chełmka będą chcieli po prostu dojeżdżać do szkoły, jak np. do ogólniaków, to co wtedy?

 3. Ingrid, nie rozumiesz jak działa szkolnictwo wyższe. Akademik a nawet akademiki, to dla uczelni „must have”. Nie da się zrobić dobrej uczelni bazując na młodzieży z powiatu. Zwłaszcza, że ci co bardziej kumaci idą do bardziej renomowanych ośrodków. Więc innych kumatych (nawet jeśli są nieco mniej kumaci niż ci pierwsi) trzeba poszukać nieco dalej. Kształcenie półgłówków tylko dlatego, że są z powiatu, nie ma sensu.

 4. Do ingrid – chętni będą na pewno. Uczelnia się rozwija – jest bardzo dużo kierunków i studentów. Z tego co słyszę, to wieeelu wynajmuje mieszkania na Oświęcimiu, więc teraz będą mogli korzystać z akademika 🙂

 5. Uprzejmie zapytowywuję, czy ktoś zrobił rozeznanie ilu studentów PWSZ byłoby chętnych na zamieszkanie w takim akademiku? Żeby potem nie było: akademik jest, studentów brak.

 6. Wygląda toto jak jedna wielka ruina. Zastanawiam się, czy nie taniej byłoby zburzyć i budować od podstaw.

 7. Dokładnie, ludzie myślą i widzą tę obłudę pisu, i propagandę. Wszystko Starzec. aż się niedobrze robi.

 8. Z dziennika telewizyjnego:
  – starosta Starzec załatwił dofinansowanie do akademika…
  – starosta Starzec załatwił nowy dworzec PKP
  Czy Wy myślicie że ktoś w to wierzy????

  Cieszę się że Oświęcim pięknieje i że będzie akademik, będzie nowy dworzec… ale błagam ten dziwny portal internetowy, który zaprzedał się „dobrej zmianie”… błagam nie bądźcie lokalną Starosty i aktorów drugiego planu (w tym przypadku Grzegorza Gołdyni).

  Jak tak dalej pójdzie to okaże się, że … słońce wstanie jutro dzięki naszemu Staroście…

  Mam nadzieję że ludzie rozumieją że to element kampanii wyborczej….

 9. skończcie pieprzyć z tym „wymarłym miastem”….
  gdzie tak jest ?
  a skoro tak uważacie to czemu tu jeszcze mieszkacie ?
  ja tu mieszkam od urodzenia i jestem dumny i zadowolony z tego
  zawsze może być lepiej ale może być i gorzej
  ci co tak nudzą to tylko przed TV i kompem siedzą i nos w ekran
  wyjść na miasto to chyba dla nich maraton
  no i trza by pewnie wydać jakiegoś zeta żeby coś kupić a to dla nich już nie pojęte bo im się należty
  pytam się jednego z drugich maruderów co zrobiliście sami dla tego miasta?
  co zrobiliście bezinteresownie?
  bez

 10. DO ADY
  Nie jest wymarłe Stare Miasto – na rynku coraz więcej kawiarni, pizzerii, lodziarni, w weekendy jest bardzo dużo ludzi a w tygodniu też w miarę na rynku popołudniami, więc nie gadaj głupot.
  DO OŚWIĘCIMER
  Od Akademika do przystanku MZK przy Placu Kościuszki są 2 minuty drogi. Do uczelni jest bardzo dużo autobusów – praktycznie pod uczelnię: wydłużone linie 1 do Leszczyńskiej Pętli, linia 24, 25, 26, 27, 28, 29. A także linie do Os. Zasole skąd pod uczelnie spacerkiem jest 10 minut: linia 3, 4, 5, 6, 9, 10.

 11. @Ada
  Akurat umieszczenie tam akademika to niezła metoda na odslumszenie starego miasta (chyba, że masz lepszy pomysł ?). Tylko ta logistyka… Przy oświęcimskiej marnej komunikacji docieranie na uczelnię to będzie koszmar.

 12. To takie oświęcimskie slumsy. Współczuję studentom, o ile któryś z nich zdecyduje się w nim mieszkać. Wieczorem będą mogli sobie wyjść na wymarłe Stare Miasto.

 13. Starzec wart Gołdyni, Gołdynia Starca, Bartosz Starca, Starzec Bartosza – i tyle w temacie. Ani jeden nie nadaje się do pełnienia poważniejszych funkcji. Pompuje się ich jak można. Budynek przekazało Miasto Oświęcim uczelni kilka lat temu za prezydentury Chwieruta – warto pamiętać.

 14. Goldynia wspiera Starca , a w odwodzie Bartosz. No to mamy drużynę PIS do miasta !!!

Send this to a friend