Sport

OŚWIĘCIM. Rozpocznij przygodę z hokejem na lodzie

Od  16 września ruszają zajęcia mini hokeja, które organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim. Zapraszamy na nie wszystkie chętne do rozpoczęcia przygody z hokejem dzieci.

– Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godzinie17:45. Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej piątego roku życia – informuje Katarzyna Kot, prezes UKH, zaznaczając że na zajęciach pojawiać się będą też zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. – To efekt współpracy między klubem juniorskim i seniorskim.

Zajęcia z najmłodszymi poprowadzą Jan Mól i Witold Łazarz, którzy rozpoczynają trenerską przygodę.

Rozpoczęcie treningów w tak wczesnym wieku pozwala na szybsze opanowanie techniki jazdy, rozwinięcie motoryki, równowagi i koordynacji. Trenerzy zadbają też o ogólny rozwój fizyczny dziecka.

– Dla większości hokej na lodzie to po prostu sport. Jednak z perspektywy osoby, która próbowała swoich sił w tej pięknej dyscyplinie, powiem, że jest to też jeden ze sposobów na walkę ze słabościami – podkreśla Jan Mól.

– Będę starał się nauczyć dzieci podstaw gry w hokeja, prawidłowej jazdy na łyżwach i techniki operowania kijem. Liczę, że hokej szybko stanie się ich nieodwracalną pasją. Chcę im przekazać, że nasze ciała potrzebują czegoś więcej niż wygodnego fotela, konsoli i smartfonu – dodaje.

Za selekcję oraz przygotowanie nowych bramkarzy będzie odpowiadał Witold Łazarz, który jeszcze do niedawna był drugim golkiperem seniorskiej drużyny Unii.

– Jeśli chodzi o trening z młodymi bramkarzami, to najwięcej uwagi trzeba przyłożyć do jazdy na łyżwach oraz podstawowych umiejętności. To one są bazą do dalszego rozwoju. U dzieci łatwiej wytrenować odpowiednie nawyki, które są niezwykle istotne w dalszej karierze – wyjaśnia Łazarz.

– Przede wszystkim musimy zachęcić dzieciaki do trenowania hokeja, bo to jest przygoda życia, która uczy i wychowuje. Pozwala ona poznać wielu wspaniałych ludzi i zwiedzić trochę świata. Chcemy zarazić hokejem jak najwięcej osób – podkreśla były bramkarz.

Warto zaznaczyć, że na zajęcia mini hokeja mogą przychodzić dzieci o różnym stopniu zaawansowania umiejętności jazdy na łyżwach. Jeśli ktoś połknie hokejowego bakcyla, będzie mógł później rozpocząć naukę w klasie o profilu hokejowym, które są prowadzone w oświęcimskiej Szkole Podstawowej nr 11.

– Początkującym zawodnikom pomagamy w skompletowaniu i wypożyczeniu sprzętu ochronnego – zaznacza Katarzyna Kot, prezes UKH. – Zajęcia mini hokeja to oczywiście nie tylko treningi. Najmłodsi wezmą udział w turniejach i rozgrywkach sportowych w tej kategorii wiekowej.

Dodatkowo raz w tygodniu zajęcia z przygotowania motorycznego poprowadzi dla najmłodszych pan Jakub Siutaj – wykwalifikowany fizjoterapeuta na co dzień współpracujący z UKH Unia Oświęcim. Rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach mini hokeja będą mogli otrzymać ewentualną informację o konieczności korekcji postawy lub  wzorców ruchowych swoich pociech.

Kontakt:

Trener: Jan Mól 500-864-179

Trener: Robert Piecha 609-830-994

 

foto: Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend