Informacje

OŚWIĘCIM. Rozpoczęło się wyburzanie starego dworca PKP

Rozpoczął się proces wyburzania starego dworca PKP w Oświęcimiu. W jego miejscu powstanie nowy, mniejszy, jednokondygnacyjny dworzec. Zobacz zdjęcia starego dworca.

– W części pasażerskiej pojawią się m.in. poczekalnia, toalety oraz miejsce na biletomaty i automaty z napojami i przekąskami. W ramach prac planowane są również demontaż, zabezpieczenie i renowacja mozaiki znajdującej się na dworcu, która stanowić będzie fragment elewacji nowego dworca. W pobliżu budynku zlokalizowane zostaną miejsca parkingowe. Informuje biuro prasowe PKP S.A.

 

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. To jest znana taktyka pisowskich trolli: zacząć od chamstwa i bluzgów, a przyzwoici forumowicze sami się wyniosą.

 2. Więc mamy na tym forum paranoika na miarę hotina. Albo to może jest sam hotin?

 3. Bez klasy ,adekwatne do tego co czeka oswiecim jak cala wladza jest w rekach POpaprancow ,nie rozumiesz tego ze nie kazdy ma ten zaszczyt by z jego okolic byl Premier Panstwa Polskiego ,ale musisz to przezyc na wlasnej skorze ,pierwsza porazka to koniec LFO.

 4. Wyborco po, przeciez to Zbyszek Starzec z pisu tak podobno za tą wiatą chodził… nawet konferencja z Broszką była, więc nie gadaj.

 5. Można dyskutować o pięknie lub szpetocie…. kawałek historii odchodzi … szkoda bo kiedyś byt plan ratowania budynku i nadania mu innych funkcji… przykład Płocka i zmiany dworca… na mini galerie i hotel (zresztą świetny bo w nim byłem)… i centrum przesiadkowe…. teraz będzie większa wiata.. trochę szkoda

 6. Odezwał się wylany starosta.
  W zamian mieszkańcy dostaną budę z wiatą. Cieszcie się!

 7. W Krakowie mieszka p.Leszek Mazan. To znany w całej Polsce Krakauer – wielbiciel,znawca,historyk etc.tego miasta. To termin bardziej galicyjski, cesarsko-królewski.Myśle że Oświęcimer też się tym zainspirował.
  Wracając do budynku dworca,był na prawdę w złym stanie,z wierzchu ok,ale od środka ruina.

 8. Ten kamienny klocek to jest jakaś architektura? No gratuluję smaku i poczucia estetyki her oświęcimer. W nazwie nicku też niezły szoł. Taki niemiecki, w sam raz w Oświęcimiu.

 9. Szkoda. To był naprawdę fajny kawałek architektury. Nic lepszego w to miejsce nie powstanie.

Send this to a friend