Informacje

OŚWIĘCIM. Rozpoczęło się odkomarzanie miasta

Każdego roku miasto walczy z komarami. Również tej wiosny już przeprowadzono pierwsze zabiegi, które działają na larwy owadów. Kolejne są w toku. Akcja prowadzona jest na obszarze 31 hektarów. Miasto zamierza wydać na nią 27 tys. zł. Specjalistyczna firma obok oprysków terenów zielonych stosuje również preparat larwicydowy, który wlewany jest do wód stojących, rozlewisk i cieków wodnych.

Zastosowanie obu metod gwarantuje maksymalną skuteczność zabiegu. Bardzo pomocne w walce z komarami i meszkami jest również właściwe utrzymanie terenów zielonych, które są doskonałym miejscem ich wylęgu. Cykl rozwojowy owadów oraz ich łatwość przemieszczania się sprawia, że zabiegi wykonywane są systematycznie aż do października.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. A co z wałami trawa sięga kolan i nikt się tym nie interesuje.nie wystarczy je podnieść do góry ale trzeba o nie dbać.

  2. Jakie odkomarzanie? Komarów jest pełno. Moje dziecko zostało pogryzione podczas spaceru przedszkolnego tak że jest na lekach. Porażka z odkomarzaniem jak co roku.

Send this to a friend