Informacje

OŚWIĘCIM. Rozpoczął się strajk nauczycielski

W Oświęcimiu dziewięć szkół podstawowych i sześć miejskich przedszkoli jest w sporze zbiorowym. Jednak wszystkie są otwarte, a dyrektorzy organizują podstawową opiekę nad dziećmi bez prowadzenia regularnych zajęć. Sprawują ją sami wraz z nauczycielami, którzy nie przystąpili do strajku. Informują rodziców o przebiegu strajku i rodzących się w związku z tym problemach. Strajk jest bezterminowy. Nie wiadomo, kiedy się zakończy. Dlatego będziemy na bieżąco informować o sytuacji w miejskich szkołach i przedszkolach na stronie internetowej miasta. Informacje można też uzyskać telefonicznie w Zarządzie Szkół i Przedszkoli Miejskich 33 8423963.

Uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VIII szkół podstawowych zachęcamy do śledzenia komunikatów dotyczących egzaminów na stronach szkół.

Rodziców prosimy o zrozumienie sytuacji i współpracę w kwestii zadbania o bezpieczeństwo dzieci.

UM Oświęcim
zdjęcie poglądowe / „LO Konarskiego”
Poprzedni artykułNastępny artykuł

27 komentarzy

 1. Do Oświęcimok: ja tez nie popieram strajku nauczycieli a mimo to mam wyzsze i patologią nie jestem. Wiesz dlaczego? Bo sam mam mniej niz ci nauczyciele a mam rownie odpowiedzialna prace.

 2. Ci co pluja na nauczycieli niech popatrza w lustro: Co zrobiliście żeby mieć lepiej w zyciu?: W czasie gdy ten nauczyciel(może twój kolega z podworka) studiowal zeby miec lepsza przyszlosc Ty wolales chlać tanie wino z kolegami .On po nocach dorabial na zmywaku a Ty leserze jeden z drugim wisiałeś u mamy na cycku kompletnie nie myslac co będzie za pare lat. Teraz masz 30-40 ,zerowe wyksztalcenie ,żyjesz z zasilkow i najniższej krajowej i wszędzie szukasz winnych tego stanu rzeczy tylko nie w swoim pustym łbie. Chciałbym zeby nauczyciel,ktory uczy moje dzieci był kompetentny,zadowolony z pracy,chetnie do niej przychodzil i miał szeroką wiedze którą ktoś wcześniej z tych samych powodow mu przekazal. Jak ktoś tego nie rozumie to do łopaty i tyle w temacie.

 3. Ludzie! Zamiast pluć na innych i im zazdrościć,to skrzyknąć się i walczyć o swoje!
  A jak Ci w obecnej pracy żle to ją trzeba zmienić.

 4. Napiszcie jakiego rzędu „gigantyczne” podwyżki otrzymują od lat pracownicy pobliskiego urzędu miasta na stanowiskach inspektorów czy podinspektorów. Zróbcie rozpytanie jakie podwyżki przez ostatnie lata otrzymali kierowcy MZK czy szeregowi pracownicy jednostek podległych miastu. Jak to nazwać? Regulacje inflacyjne? Jak to się stało, że w pobliskich miastach i gminach wynagrodzenia na porównywalnych stanowiskach są znacznie wyższe. Władza nie oszczędza tylko na sobie. Tutaj różnic nie ma. Co najwyżej na „plus”. Przecież jej się należy.

 5. @Jarosław spryciula
  8 kwietnia 2019 o 23:23
  cyt
  „obdarowany przez PiS bonusami taki elektorat będzie PiSowi na zawsze wierny.”

  Ten przynajmniej daje w sposób transparentny wszystkim w odróżnieniu od poprzedników którzy dali przyzwolenie maluczkim na rozkradanie tego co swoim już przez palce kapało.
  Ale daj Bóg „to se ne vrati, pane Havranek”

 6. Kaczyński stawia wyraźnie na swój elektorat niepracujący, kupowany coraz to nowymi plusami. I to jest politycznie bardzo skuteczne, ponieważ obdarowany przez PiS bonusami taki elektorat będzie PiSowi na zawsze wierny.

 7. @Bad
  8 kwietnia 2019 o 21:38
  jest obowiązek godziwego wynagradzania za pracę.

  18 godzin tygodniowo to rzeczywiście godziwa praca..
  do świń dopłacą po stówie…

 8. pani profesor z podstawówki też lubi zaglądać do cudzej kieszeni? Ja tam zawsze liczę swoje. Obowiązku bycia nauczycielem nie ma, ale jest obowiązek godziwego wynagradzania za pracę. Nie tylko nauczycielom. No ale jak widać Pani z jest z gatunku tych, co to będą mieć lepiej gdy sąsiadowi zdechnie krowa. Ta za pińcet+

 9. Dobrze kształcone społeczeństwo przez własną inteligencję nigdy nie będzie ani celem a tym bardziej marzeniem tak populistycznej i socjalistycznej władzy jaka niestety obecnie dzięki nam rządzi.

  Ludzie to ma być ciemna podatna masa na wszelkie insynuacje i propagandę która już się im sączy w jedynie słusznej Kur(ski)Wizji.Najlepiej bez wykształcenia,perspektyw i zdolności do myślenia.Motłoch zależny od władzy dający się przekupić własnymi pieniędzmi.Oto marzenie tego który 13 grudnia spał do południa.

 10. @Bad
  8 kwietnia 2019 o 19:04
  cyt….. Kto wam zabronił zostać nauczycielem?….

  A jest obowiązek bycia nauczycielem… są jakieś nakazy pracy….

 11. Ili tu zawistnych i mściwych katolików. Psy ogrodnika też się przyplątały. Według nich inni mają za… za miskę ryżu, a sami chcą zarabiać krocie. Kto wam zabronił zostać nauczycielem?

 12. stefan, ty głośno myślisz czy sam ze sobą się spierasz ?

 13. Tak jest,wszystkich zwolnić!!! Po co nam wykształcenie, wszak do produkcji europalet czy innych niewolniczych zajęć z których zdają się słynąć Polacy w szerokim świecie, wykształcenie niepotrzebne! Niech się spełni marzenie Hitlera i Goebbelsa ,do tego rękami samych polaków!
  -Wystarczy że będą umieć liczyć do dziesięciu, i czytać proste komunikaty i zarządzenia !!!

 14. Pobieżny rzut oka na sieć sugeruje, że głupie belfry napędzą PiSowi parę procent. Rodzice są nieźle wku… A ich jest więcej…

 15. Żałosne te komentarze! Czemu Ci którzy tak tu plują nie zawalczą o swoje podwyżki? Marudzić i narzekać potrafi każdy,a znawców jest pełno w naszym narodzie.
  Być może stanie się tak,że część nauczycieli zmieni zawód i zostaną kasjerkami w marketach,ale jakoś nie sądze,żeby stało się odwrotnie. Pozdrawiam wszystkich (nawet tych marudzących). Miłego dnia !

 16. Prestiż nauczyciela spadł do zera….Nieroby ogarniętę chęcią zysku,dały sie jak barany omotac kacykowi z PZPR-Broniarzowi,który zarabia 12 tysiaków miesiecznie i politykę wprowadza do szkół. Gdzie byliście nauczyciele 5 lat temu…..???? Jesteście na moim utrzymaniu……zapamiętajcie,z moich podatków które płacę daje wam pracę…..Ale wszystko do czasu….

 17. Popieram w 100%. Tak mam 2 dzieci ale widze dalej niż czubek własnego nosa.

 18. ciekawe czy jak strajkują to też mają płacone ?? niech strajkują cały miesiąc i wypłaty nie dostaną !

Send this to a friend