Informacje

OŚWIĘCIM. Rozpoczął się proces odkomarzania miasta

W  Oświęcimiu, w tym tygodniu, przeprowadzono już trzecią serię oprysków terenów zielonych preparatami owadobójczymi. Miasto walczy z komarami od kilku lat. W tym roku akcja zaczęła się pod koniec kwietnia, bowiem pozwalały na to warunki atmosferyczne. Prowadzona jest na obszarze 31 hektarów. Miasto zamierza wydać na nią 28 tys. zł.

Specjalistyczna firma obok oprysków terenów zielonych stosuje również preparat larwicydowy, który wlewany jest do wód stojących, rozlewisk i cieków wodnych. Zastosowanie obu metod gwarantuje maksymalną skuteczność zabiegu. Bardzo pomocne w walce z komarami i meszkami jest również właściwe utrzymanie terenów zielonych, które są doskonałym miejscem ich wylęgu. Cykl rozwojowy owadów oraz ich łatwość przemieszczania się sprawia, że zabiegi wykonywane są systematycznie aż do października.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Ogólnie ostatnio wszystko co się dzieje pozytywnego jest jego sukcesem. To że dzisiaj nie pada chyba też.

  2. Wielki sukces Zbynia 😉 Na pewno to on namówił pana Chwieruta do odkomarzania 🙂

  3. Masakra z tymi komarami. A Z tymi newsami w których w każdym jest Starzec to przesadzacie – propaganda. Ludzie to widzą. Masakra.

  4. Ponieważ wyłączyliście możliwość komentowania przy informacjach o działalności p. Starca i p. Bigos, zabieram merytorycznie głos w sprawie odkomarzania.
    Komary – jak wiadomo są krwiopijcami. Wbijają w nas swoje ssawki i żrą, aplikując przy okazji środek znieczulający, co powoduje, że przez czas jakiś obywatele nie są wstanie się zorientować, że są wysysani. Aż wreszcie zauważają opuchliznę i że swędzi jak cholera. Tylko że wtedy jest już za późno. A komary, tłuste od naszej krwi, odlatują aby ją strawić. I pewnie śmieją się swoimi małymi móżdżkami, że obywatele znowu tak się dali nabrać.

Send this to a friend