Sport

OŚWIĘCIM. Roman Stantien został nowym trenerem Unii Oświęcim

Stantien w ostatnim sezonie był trenerem HK Poprad, z którym po fazie zasadniczej zajął piąte miejsce w słowackiej ekstralidze. W ćwierćfinale play-off „Kozice” pokonały HC Koszyce 4:2, ale w półfinale musiały uznać wyższość późniejszego mistrza – HC Bańska Bystrzyca (2:4).

„Bobo”, bo tak nazywali go koledzy, pracował też jako główny trener Dukli Trenczyn oraz MHK Dubnica.

Cztery lata spędził też w występującym w KHL Slovanie Bratysława. Pełnił tam funkcję asystenta szkoleniowca.

Roman Stantien ma za sobą też udaną karierę zawodniczą. W jego CV można odnaleźć grę na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Czechach, na Słowacji oraz w Rosji. Sześciokrotnie z VHK Vsetin zdobył tytuł mistrza Czech, z kolei z Duklą Trenczyn i Slovanem Bratysława sięgnął po złoty medal na Słowacji.

Zarząd Unii Oświęcim powierzył funkcję dyrektora sportowego Waldemarowi Klisiakowi, legendarnemu zawodnikowi biało-niebieskich.

Klisiak był jednym z najlepszych graczy w historii Unii. Z biało-niebieskimi sięgnął po 13 medali mistrzostw Polski: 7 złotych, 5 srebrnych i jeden brązowy. Dwukrotnie wywalczył też Puchar Polski. Dla oświęcimskiego klubu zdobył 389 goli w polskiej ekstralidze, co jest rekordem całej organizacji.

Były skrzydłowy z powodzeniem grał także w reprezentacji. Wystąpił w dziewięciu edycjach mistrzostw świata, a także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Albertville w 1992 roku. W 127 spotkaniach z orzełkiem na piersi zdobył 53 gole.

Na swoim koncie ma także pracę szkoleniową. Samodzielnie prowadził Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec, a także jako asystent – w tym również grający – pomagał oświęcimskim trenerom.

Firma Re-Plast została sponsorem tytularnym hokeistów Unii Oświęcim. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata, ale może zostać przedłużona.

Re-plast to przedsiębiorstwo recyklingowe, które powstało w 2011 roku i oferuje swoim klientom wysokogatunkowe tworzywa sztuczne. Mogą być one wykorzystane między innymi do produkcji folii, opakowań, detali wtryskowych, jak i na wytłaczanie.

Re-Plast współpracuje głównie z firmami z rynku azjatyckiego oraz z Europy Zachodniej, jak i Wschodniej.

TH Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. ale go niestety nie ma .. proszę sobie przypomnieć co się dzieje jak się zmienia trenera …

  2. Jeżeli unia znalazła sobie sponsora tytularnego to najwyższy czas odłączyć się od miasta i pieniędzy podatników.

  3. Do Emigrant:
    Jeśli jesteś emigramtem to powinieneś już zauważyć, że tylko w Polsce komentujemy wygląd drugiego człowieka. W cywilizowanym kraju każdy patrzy tylko na siebie i ocenia życie przez swój pryzmat.
    Pan Kram jak i obecny Pan Sibik robią kawał dobrej roboty dla Unii i chwała im za to!

  4. Prezes Unii wygląda na zdjęciach jak dyktator jednego z krajów Azji Południowo-Wschodniej (Birma lub coś w tym stylu). Powinien jeszcze występować w mundurze i z orderami 😉

    Powodzenia.

Send this to a friend