Informacje

OŚWIĘCIM. Rocznica 30. rocznica obrad Okrągłego Stołu

Oświęcim przygotowuje się do obchodów 30. rocznicy obrad Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca 1989 roku. Przy głównych ulicach miasta i na osiedlach pojawiły się specjalne flagi ze znakiem nawiązującym do napisu „Solidarność”. Autorem logo jest Jerzy Janiszewski.  –  Podobnie jak wiele miast w Polsce, również Oświęcim chce zaznaczyć 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. To był czas upadku komunizmu i początków wolnej Polski, które dały impuls do kolejnych zmian m. in. do powstania wolnego i mocnego samorządu. Postanowiliśmy uczcić te wydarzenia wieszając flagi czy organizując „Koncert dla wolności”. Myślę, że będzie to nasze wspólne święto wolności – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

7 czerwca  o godzinie 17 na rynku odbędzie się koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego  w wykonaniu duetu Adriana Domagały i Marcina Borowskiego oraz zespołu Krzywa Alternatywa. Stanie też Namiot Wolności.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Co tu świętować ubecja i komuchy dogadali się z mięczakami z Solidarności w sprawie wpływów przy wódeczce poklepując się po plecach i śmiejąc się z narodu. Nie dziwię sie że chwierut świętuje przecież jest z tej samej ferajny co michnik tusk itp.

  2. A Kaczyńscy nie brali udziału w negocjacjach przy okrągłym stole? A nie pili wódeczki z Kiszczakiem? Są zdjęcia, gdybyś przypadkiem nie wiedział.

  3. To sa fakty ,a nie wiera z,Bolkiem I Michnikiem na czele.

  4. Naprawdę w to wierzycie? Że agenci bezpieki: Mazowiecki, Kuroń, Lech i Jarosław Kaczyńscy umówili się z Kiszczakiem o posady i apanaże?

  5. Okrągły stoliczek, czyli jak czerwony negocjował ze swoją agenturą…

Send this to a friend