Informacje

OŚWIĘCIM. Remont dwóch ulic na Osiedlu Zasolu

​Na Osiedlu Zasole rozpoczęły się ważne remonty ulicy Garbarskiej i ul. Chodniki. Przebudowa ul. Garbarskiej i części ulicy Krętej nastąpi po istniejącym śladzie z budową ciągu pieszo-rowerowego między budynkiem ośrodka zdrowia, a sklepem Biedronka. Obejmuje też przebudowę parkingu w rejonie skrzyżowania ul. Krętej i ul. Szarych Szeregów z wyznaczeniem zatoki autobusowej, budową dodatkowych miejsc postojowych, połączeń manewrowych.

Ponadto przebudowane będzie oświetlenie uliczne, kanalizacja, sieć teletechniczna oraz zostanie zabezpieczona sieć ciepłownicza i położona nowa nawierzchnia na ulicy. Przebudowane będą też chodniki. Inwestycja ​zostanie zrealizowana w dwa lata, ​całkowity ​koszt​ wyniesie​ 3,4 mln zł. Zakończy się w lipcu 2019 roku. Przebudowa jest dofinansowana z budżetu państwa w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Budowa ul. Chodniki zakończy się pod koniec roku i obejmuje budowę infrastruktury technicznej, ciągu pieszo-rowerowego, jezdni, oświetlenia na odcinku blisko 350 metrów i będzie kosztować ponad 1,4 mln zł.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. @stefanB twoje urojenia da się leczyć uwierz,a jak nie chcesz uwierzyć zapytaj jakiegoś dobrego psychiatrę. 🙂

 2. Oby jeszcze wyremontował wójt Bartosz ulicę przed obozem w Brzezince bo straszy mieszkańców i turystów. PS. człowieku z miasta nudny jesteś. Idź do Lidla.

 3. Szanowni Państwo,jak w soczewce widać przykład tej samej partyjnej gadki powtarzanej jak mantrę,gadki prostackiej a jednocześnie tak pustej że pasuje do każdego tematu.
  Przykład?
  Proszę prześledzić wypowiedzi z artykułu o ankiecie smogowej.Literka po literce,kopiuj-wklej.

 4. @ Nigdy ojojojjo 🙂 no po prostu się nie podniosę, ciężki nokaut 🙂 a tak poważnie, chcesz zobaczyć człowieka przepełnionego jadem? Popatrz w lustro. Tyle na koniec.

 5. @ człowiek z miasta – ty tak samo – nie odniosłeś się merytorycznie do tego co napisałem – nie dziwię się – no niewygodne to co napisałem – wiem 🙂 Życzę ci jako człowiekowi wszystkiego dobrego i mniej jadu. 🙂

 6. @Nigdy ja stosuję tylko twój język i twój sposób argumentowania a poza tym nie chce mi się z tobą gadać, jesteś nudny i przewidywalny do bólu.

 7. Do człowieka z miasta: Dlaczego nie odniesiesz się do afer pisu, do spółek, do Szydło i innych pisowskich wybryków? Co… to jest już nie w sos tobie? Ale cóż wymagać… no cóż…

 8. @ Nigdy ktoś kto tak jak ty do perfekcji opanował posługiwanie się mentalnością Kalego nie będzie mnie uczył kultury. Nie wiem czy jesteś głupcem czy prowokatorem a może tylko masz krótką pamięć. Niewygodnie przypominać sobie drobiażdżki z historii twojej ukochanej platforemki? te wszystkie afereczki które wychodzą teraz na jaw, to jak ty to ładnie piszesz dojenie. Wiem wie, kiedy Kali ukraść krowę, to dobrze, kiedy ukraść Kalemu to bardzo, bardzo źle. A poza tym, spróbuj zapamiętać – mamy demokrację i liczy się głos tych, którzy biorą udział w wyborach. I jeszcze przypomnij sobie co powiedział taki profesorek od robali cytuje z pamięci – jak sobie wygracie wybory, to sobie uchwalicie co będziecie chcieli. To powiedział, w swoim czasie – naczelny cham platformy, pan Niesiołowski. Mój ty kulturalny wyborco platformy obywatelskiej.

 9. Niemniej kultury możesz się „człowieku z miasta” troszkę jeszcze nauczyć. Wątpiąc w to, cytuję poniżej co PiS robi i jak pięknie pieniążki potrafią brać:

  „Gdańsk […] na 14 radnych PiS aż 12 pobiera wysokie pensje w państwowych spółkach”.

  Beata Szydło: „Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały…”

  „W sumie na nagrody poszło aż 1,5 mln zł, w tym premier Beata Szydło dostała 65,1 tys zł, a Mateusz Morawiecki 75,1 tys zł.”

  I taka Szydło powie, że Oświęcim się zwija. Oświęcim się rozwija i pięknieje. Są naturalnie mankamenty, które są wszędzie i trzeba je eliminować, ale Oświęcimianie wiedzą, że mamy dobrego gospodarza Prezydenta Janusza Chwieruta i to widzą. Nie patrzcie kto jest z jakiej opcji politycznej bo nie o to chodzi w tych wyborach, ale kto ile zrobił i kto jakim jest człowiekiem, a tutaj sprawa jest jasna. A karierowicze i pseudo-troskliwi o miasto przed wyborami… sami oceńcie ile są warci.

 10. Do człowieka z miasta… – nie obrażaj. Zresztą twoje poglądy potwierdzają tezę, że pisowce są mało kulturalne. Patologia pisowcow jest ogromna – nagrody ogromne, Broszka tak samo – premier od nagród. Spółki skarbu Państwa – zawłaszczone. Niszczenie Państwa – zamach na sądownictwo. Zdewastowaliście Państwo, a teraz chcecie dewastować Oświęcim? Nigdy! Nie pozwolimy na to!

 11. @ Patologia Pisu, nie mam zamiaru ustosunkowywać się do czegokolwiek, szczególnie kiedy czytam wypowiedzi, takiego oślepionego nienawiścią mat’hołka jak ty. Nawet Stanisław Lem myślał o tobie pisząc – nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie skorzystałem z internetu”

 12. Obudził się, teraz chce komentować. Śmiechu warte. Powiedz szczerze że chcesz obrażać i insynuować?

 13. @Do Starosty – pop prostu zapytaj. Zapytaj również o zarobki urzędników z UM Oświęcim o ile im nie zakneblowano w tej sprawie ust i nie dostali zakazu wypowiedzi. 🙂

 14. Ciekawy jestem jak wyglądają zarobki szarych pracowników Starostwa za Pana Starca? Może Pan podwyższyłby pensje, które jak słyszałem są niższe niż w biedronce. Proszę się ustosunkować i ewentualnie zdemontować te plotki.

 15. Jako mieszkaniec tego miasta oczekiwałbym możliwości komentowania pod każdym materiałem zamieszczonym na oświęcimskich portalach. Siły polityczne i ich przedstawiciele chcą rządzić miastem czy powiatem, ale wysłuchać krytycznych zdań odrębnych na temat swoich decyzji ze strony mieszkańców już nie koniecznie.

 16. Jak na razie to Partia i Sprzedawczyki jest ponad wszystko… A jak się ustosunkujesz do wyłączenia możliwości komentowania artykułów o Starcu? Cenzura prewencyjna w imieniu przedstawicieli Partii? I co ty bredzisz o prawdzie? Wy macie własną prawdę, równie żenującą jak radziecka „Prawda”.

 17. @ @student ty nawet gdybyś potknął się o prawdę, to byś tego nie zauważył i poszedł dalej pełen przekonania, że POnad wszystko partia twoja jest … 🙂

 18. Studencie – zero kultury, ale czego tu wymagać od Ciebie. W PiSie to albo argumenty siły, albo obelgi. No cóż tacy już Ci ludzie są.

 19. Do: Patologia Pisu

  Zalecam zakup maści na ból pewnej części ciała na literę d.

 20. Cieszę się że remontują i Oświęcim się rozwija, w przeciwieństwie do płytkich wywodów Beaty Broszki. Skandalem jest natomiast to co się tu wyprawia. Blokowanie komentowania pod artykułami o staroście. Propaganda Pisu. Każdy artykuł o staroście. Przez 4 lata cisza, a przed wyborami takie zaangażowanie starosty w sprawy miasta. No pomyślałby kto. Najlepiej wiedzą o tym jak to jest pracownicy Starostwa. Zaraz będzie artykuł o tym jak starosta pomaga nieść zakupy staruszce – zrobią zdjęcie i wrzucą. Macie inne pomysły na newsy o tym panu?

Send this to a friend