Informacje

OŚWIĘCIM. Radni pytają co się dzieje w MZK?

Bożena Fraś prezes MZK

Radni Rady Miasta Oświęcim z Prawa i Sprawiedliwości wystosowali apel do Prezydenta Janusza Chwieruta ws. sytuacji społeczno-finansowej w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Oświęcimiu.

 

 

 

 

Poniżej treść przesłanego listu:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. No to ile zarabiają kierowcy? To sprawa zasadnicza. Głodują czy są po prostu pazerni? Albo może to pisowscy związkowcy podburzani przez mocodawców z tylniego siedzenia?

 2. Poprzedni Przewodniczący Rady Nadzorczej też się za bardzo przyglądał zarobkom pani prezes i konfliktowi jej interesów (pracy w wielu spółkach naraz) no to zaraz został odwołany a Rada Nadzorcza się rozpadła. Nowa Rada już takich dylematów widać nie ma.

 3. Wow, zapomnieliście? Nie było jeszcze tylko o Marszałku. 🙂

  Wracając do sedna sprawy tematem nie jest PiS i jego wyznawcy, więc proszę przestać manipulować opinią publiczną i odchodzić od sprawy podwyżki wynagrodzeń. Ubiegłoroczny list o podwyżki dla urzędników Urzędu Miasta (pracowników Straży Miejskiej) przeszedł bez echa, bo formacja nie miała wsparcia mediów w przeciwieństwie do szeregowych pracowników MZK. Transport publiczny okazał się jednak bardziej nośny. Ci ludzie też chcą godnie żyć. MZK to nie tylko zdjęcia z wizyty w Bolechowie. To ponad 100 ludzi, którzy mają rodziny a z uwagi na system pracy raczej nie podejmą dodatkowego zatrudnienia. Praca na kilku etatach nie jest dla wszystkich.

 4. PiS niszczy samorządy – zarówno z dołu jak i z Warszawy. Minister Edukacji robi pseudoreformy przede wszystkim za pieniądze samorządów (czytaj – Twoje z podatków), teraz daje podwyżki nauczycielom – ale pieniędzy nie widać. Ekipa Pana Kuczka wspiera wszystkie spory bez względu na ekonomię i racjonalizm, nie uwierzę że Pan Kuczek uważa za racjonalne utrzymywanie szkoły (III) dla piećdziesięciu uczniów, podobnie teraz manipulacji poddawani są pracownicy MZK, których wczorajsze (jeżdżą) i dzisiejsze (nie jeżdżą) decyzje też są irracjonalne. Wydaje mi się, że gdy jest się radnym miasta winno pomagać się w rozwiązywaniu problemów a nie je zaostrzać.
  Ale chyba tutaj jest inna gra i to od kilku lat. Podatki jak najniższe, żadnych podwyżek ale za to dopłaty i ulgi, a najlepiej za darmo – słyszymy permanentnie od miejscowego PiS. Tylko Panowie jeszcze wasz Sejm nie przegłosował że 2+2=6, niestety czasami odnoszę wrażenie, że ktoś jednak żyje w taki świecie.

 5. @Obserwator jak masz jakieś konkretne informacje to podziel się z nami albo z prokuraturą, bo rzucasz tylko hasła bez pokrycia.

 6. Jeżeli masz jakieś informacje to podziel się z nami, albo z prokuraturą. Nie masz? Więc to tylko taka wymyślona na poczekaniu insynuacja.
  Jak być może niektórzy zauważyli, pisowcy kłamią zawsze i wszędzie. Wychodząc z słusznego założenia, że ludzie są gotowi uwierzyć w każde kłamstwa, jeśli są wystarczająco wielkie i bezczelne.
  Na przykład 9 lat bezustannych kłamstw o Smoleńsku. Ci którzy kiedyś uwierzyli prawdopodobnie teraz już wiedzą, że pis zrobił ich w konia, ale podświadomie wstydzą się sami przed sobą, że tak łatwo dali się nabrać. Więc dzieje tego kłamstwa wyparli z pamięci. I wierzą pisowi dalej. Taki paradoks.

 7. Trada to nie PiS To nasi POpaprancy zniszczyli ten kraj ciagle było mało i na nic nie było kasy

 8. Organ założycielski i doradcy wyhodowali „tłustego kota” na miejskiej biedzie komunikacyjnej. Dlaczego w porównywalnych Miastach małopolski, śląska komunikacja kwitnie a u nas jest poidełkiem/cyckiem dla ssaczy i „tłustych kotów”. Czy Wam nie jest wstyd: nowe autobusy i całkiem niezła ilość wpadek , czas najwyższy zmienić prezesa! Gdzie jest nadzór Rady Miejskiej?

 9. Nie radni tylko radni PIS – 7 osób które z byle czego robią szum, a powinni zacząć od prezesa i rządu który niszczy Polskę

 10. Widać że dyskusja za bardzo zboczyła. Natomiast jako usługodawca działajacy zarówno w powiecie jak i dalej, w końcu Oświęcim leży na styku województw, potwierdzam że zarobki w naszej okolicy są grubo „pod psem”.Tu dużo bardziej czuć że czas się zatrzymał.

 11. Do kiedy- co z zarobkami w urzędzie, to co Ci z mzk mają się za was brać do roboty? Do roboty, w kupie siła, MOSiR, UM, SM, Mops

 12. Idżcie chorować to kasa się znajdzie.A na serio , zlikwidowanie tak dużej ilości kursów to skandal.Próbowałem wczoraj dojechać na osiedle z Zasola ,1 co 2,5 godziny.

 13. A co z pracownikami innych spółek miejskich i pracownikami urzędu? My tez prosimy o podwyżki bo pracujemy za głodowe pensje. Kiedy ktoś się o nas upomni.

 14. Do Radnych:
  proszę sprawdzić dlaczego pewna firma zewnętrzna zajmuje się sprzedażą reklam w MZK Oświęcim. Pieniądze z reklam zamieszczanych w i na miejskich autobusach zamiast zasilacz kasę spółki, zasilają kieszeń znanego z salonów prezydenta, lokalnego dziennikarza Szymona Ch. Takie zmiany zostały wprowadzone przez prezes Fraś. Czy to jest legalne wyciąganie pieniędzy z miejskiej spółki?

 15. Pytanie do prezydenta:kim jest ta kobieta dla pana, ze na sile usadza ja pan na stanowiskach za 10 tysi miesiecznie? Przeciez ona czego sie nie dotknie to zepsuje…

 16. Panie Prezydencie, co nas obchodzi jakieś MZK. Liczy się tylko most duchów ! Przecież wiadomo, że Pańscy wyborcy i tak jeżdżą samochodami.

Send this to a friend