Kultura

OŚWIĘCIM. „Punkt krytyczny” polski dokument poświęcony zmianom klimatu

Już w środę, 18 września o godzi. 17.30 rozpocznie się w Oświęcimiu 17. Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie”. Pierwszy pokaz będzie miał miejsce w Cafe Bergson. Do pokazu wprowadzi Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach Patryk Białas
„Punkt krytyczny” to pierwszy polski pełnometrażowy dokument poświęcony zmianom klimatu porusza kwestie istotne dla świata z naszej lokalnej perspektywy. Jakie wyzwania stoją przed regionem, w którym głównym źródłem energii od lat pozostaje węgiel? Jak skutecznie walczyć ze smogiem? Czy w ogóle można jeszcze ograniczyć wzrost temperatury do poziomu, który odsunie na dłużej widmo globalnego ekologicznego kataklizmu? O problemach, jakie powstrzymują rozwój odnawialnych źródeł energii i rozwiązaniach, które mogą powstrzymać katastrofę, mówią w filmie Łukasza Bluszcza eksperci i aktywiści z Polski i Niemiec. 

https://www.youtube.com/watch?v=9eb4GRvgih4 
***
Patryk Białas, Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowego Studium Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej, Akademia Rozwoju Regionalnego, Uniwersytetu Warszawskiego.

Od szeregu lat zajmuje się rozwojem regionalnym, rozwojem technologicznym, transferem i komercjalizacją technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania rozwojem inkubatorów i parków technologicznych.

Prezes Stowarzyszenia „BoMiasto”, jeden z założycieli Śląskiego Ruchu Klimatycznego, krajowy koordynator liderów „Climate Reality Project”, koordynator kampanii „Czyste Powietrze” w Katowicach, były koordynator „Katowickiego Alarmu Smogowego”, a wcześniej członek „Polskiego Alarmu Smogowego”, Radny Rady Miasta Katowice.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend