Informacje

OŚWIĘCIM. Przetarg na budowę Centrum Obsługi anulowany

Przetarg na budowę nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz został anulowany. Otrzymane oferty znacząco przekraczały kwotę, którą przeznaczono na budowę.

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau zabezpieczyło na budowę nowego centrum ok 40 mln zł. Natomiast do przetargu wystartowały dwie firmy, które zaproponowały ceny, pierwsza o 20 mln zł i druga o 37 mln zł większe od kwoty planowanej. Dyrekcja Muzeum informuje, że nie istnieje możliwość zwiększenia kwoty na tą inwestycje.

Nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz miało powstać do 2022 roku.

Przypomnijmy, nowe centrum obsługi składać się ma z dużego parkingu oraz budynku, z którego przejściem podziemnym odwiedzający przejdą na teren byłego obozu. Samo Centrum Obsługi zostanie utworzone w historycznych budynkach związanych z historią niemieckiego obozu Auschwitz w tzw. rzeźni obozowej. Część pomieszczeń zostanie przeznaczona na potrzeby Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, utworzony także zostanie punkt informacji o więźniach KL Auschwitz. Dodatkowo w ramach projektu wykonany zostanie remont sali kinowej Muzeum. Będzie tam prezentowany nowy film wstępny, który odwiedzający będą mogli zobaczyć przed samym rozpoczęciem zwiedzania – informuje dyrekcja muzeum.

redakcja

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Może Baksi i inni oddadzą, fundacja Batorego z prezesem z Węgier, gmina Izrael pomoże. Nie tylko pluć na nas.

  2. Pora zrozumieć że nie ma czegoś takiego jak : „rząd dołoży”. Bo po prostu nie ma swoich pieniędzy. To my dokładamy.Rydzykowi też.

  3. Rząd nie dołoży, bo ta inwestycja zdaniem wielu oświęcimian jest
    niepotrzebna.

  4. Bloki byłych koszar należą do wojska, które nie chce ich oddać na inne cele, ponieważ z czasów Macierewicza został pomysł umieszczenia tam obrony terytorialnej. Prorokuję, że budynki będą sobie stały, aż się rozsypią.

  5. Taaa,powstanie. Za 100 lat.
    A przy okazji była jednostka wojskowa to chyba znacznie lepsze miejsce na to centrum niż były PKS skąd trzeba kopac przejście.

Send this to a friend