Informacje

OŚWIĘCIM. Przedszkolaki wraz z prezydentem zasadziły nowe drzewa z okazji Dnia Ziemi

W Miejskim Przedszkolu nr 14 przedszkolaki wspólnie z prezydentem Oświęcimia zasadziły nowe drzewa. Okazją był Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. Dwa dęby i dwie lipy znalazły miejsce w przedszkolnym ogródku, a dzieci obiecały, że będą o nie dbały. Jak podkreśliła dyrektor przedszkola Elżbieta Alencynowicz te drzewa będą rosły razem z dziećmi i jest to bardzo dobra inwestycja na długie lata. Nowe okazy w przedszkolu to jedne z 1000 drzew, które w ciągu najbliższych dwóch lat pojawią się w Oświęcimiu. Od początku kwietnia miasto zasadziło już blisko 500 drzew, w tym 96 w ramach inwestycji przy ul. Jagiełły i ul. Kusocińskiego. Są to głównie lipy, klony pospolite i polne, jawory, graby, a także jarząby, kasztanowce czerwone, grusze drobnoowocowe, brzozy, platany i świerki. Kolejne 200 drzew pojawi się w różnych punktach miasta do końca maja. – Naszym zamiarem jest stworzenie zielonych enklaw w różnych częściach miasta. Sadzimy drzewa duże, liściaste, typowo polskie – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Oświęcim jest miastem zielonym i chcemy, aby dalej takim pozostał – dodał.

Nowe drzewa można spotkać na osiedlu Pileckiego, bulwarach nad Sołą, rondzie Solidarności, w rejonie hotelu Olimpijskiego i pływalni oraz cmentarza komunalnego. Są również przy ulicy: Obozowej, Więźniów Oświęcimia, Wysokiej, Chopina, Polnej, Wróblewskiego, Bema i Kochanowskiego. Zasadzone je również wzdłuż ulicy Chemików, Ceglanej, Batorego, Zaborskiej, Wysokie Brzegi i Królowej Jadwigi.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Chciałbym zobaczyć te 96 drzew na ulicy Kusocińskiego. Chyba że 90 na Jagiełły a 6 na Kusocińskiego. To by się zgadzało 🙂

Send this to a friend