Biznes, Informacje

OŚWIĘCIM. Przebieg obwodnicy Oświęcimia do drogi ekspresowej S1

Znany jest już przebieg nowej obwodnicy Oświęcimia wraz z nowym mostem na Sole, która połączy miasto z drogą ekspresową S1.

Przetarg na realizację ok. 40-km ekspresowej trasy S1 między Mysłowicami a Bielskiem-Białą miał zostać ogłoszony w lutym 2019 r. Przygotowania do budowy tego odcinka trwają od ponad dekady. Komisja Oceny Projektów Inwestycyjnych przy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyjęła ostateczny wariant E przebiegu drogi S1. Ma to być dwujezdniowa trasa o parametrach drogi ekspresowej o długości ok. 40 km, w całości wytyczona nowym śladem. Powstanie w sumie 8 węzłów: „Kosztowy II”, „Lędziny”, „Bieruń”, „Oświęcim”, „Wola”, „Brzeszcze”, „Stara Wieś” i „Suchy Potok”. Kierowcy podróżujący tym odcinkiem będą mogli korzystać z 4 miejsc obsługi podróżnych (MOP). W ramach inwestycji powstaną również obwodnice Oświęcimia o długości 9,7 km i Bierunia – 2,5 km.

Koncepcja Programowa przebiegu obwodnicy w mieście Oświęcim (wariant 2).

– W chwili obecnej Koncepcja Programowa jest na etapie odbiorów, zatem przekazane rozwiązania mogą ulec zmianie. Informujemy również, że zgodnie z procedurami wewnętrznymi GDDKiA, ostateczne rozwiązania techniczne przedstawione w Koncepcji Programowej, w tym m.in. rozwiązań geometrii i kształtu skrzyżowań, zatwierdza powołany Zespół Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych oraz Komisja Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Wybór ostatecznego wariantu następuje poprzez ocenę przyjętych rozwiązań projektowych pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego, uwarunkowań społecznych, technicznych, środowiskowych i ekonomicznych (koszty nabycia nieruchomości, budowy i utrzymania). – informuje GDDKiA o. Katowice.

Przypomnijmy, w zakresie podziału przedmiotowego zadania na odcinki realizacyjne, planowany jest podział inwestycji na 4 do 5 odcinków realizacyjnych. W chwili obecnej przewiduje się, że obwodnica Oświęcimia będzie stanowiła jeden z osobnych odcinków realizacyjnych. W ramach tego odcinka będzie wybudowany most na Sole. Należy podkreślić, że na dzień dzisiejszy planuje się rozpoczęcie procedury przetargowej na roboty budowlane, każdego z odcinków realizacyjnych w tym samym okresie.

Pliki PDF:

Koncepcja Programowa: Obwodnica Oświęcimia wariant 1

Rys_II_2_02_Plan-sytuacyjny_914.pdf
Rys_IV_2_01_Plan-sytuacyjny_597.pdf
Rys_IV_2_02_Plan-sytuacyjny_597.pdf
Rys_IV_2_03_Plan-sytuacyjny_597.pdf
Rys_IV_2_04_Plan-sytuacyjny_597.pdf
Rys_IV_2_05_Plan-sytuacyjny_914.pdf

Koncepcja Programowa: Obwodnica Oświęcimia wariant 2

Rys_II_2_02_Plan-sytuacyjny_914-1.pdf
Rys_IV_2_01_Plan-sytuacyjny_597-1.pdf
Rys_IV_2_02_Plan-sytuacyjny_597-2.pdf
Rys_IV_2_03_Plan-sytuacyjny_597-1.pdf
Rys_IV_2_04_Plan-sytuacyjny_597-1.pdf
Rys_IV_2_05_Plan sytuacyjny_914

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Wszystko pięknie, ale chwilę później otrzeźwienie na skrzyżowaniu obok gazowni…

  2. Każdy tylko krytykuje !!!Ale to miasto niezależnie kto rządzi zmienia się,staje się nowoczesne,pięknieje!!! Miasto zaczyna się wyzwalac z demonów przeszłości!!

  3. @Głupota

    Bo to są debile. Ich głupotę potęguje fakt, że wydają nie swoje pieniądze.
    Można przywołać też inną metaforę: Działacze samorządowi są jak dzieci – lubią się bawić koparkami i betoniarkami.

  4. Ciekawe to jest dlaczego przebudowują Konopnickiej od Niwy (wylotówka na Broszkowice i Bobrek) robiąc po środku pas z betonowych kostek?

Send this to a friend