Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent zachwala kampanię „Zamieszkaj w Oświęcimiu”

Na stronie internetowej UM Oświęcim, prezydent Janusz Chwierut zachwala kampanie pt. „Zamieszkaj w Oświęcimiu”. Czy warto?

Przedstawiamy Państwu niektóre propozycje inwestycji mieszkaniowych, które są realizowane w Oświęcimiu. Dotyczą one różnych form budownictwa mieszkaniowego. Są to budynki wielorodzinne w różnych dzielnicach miasta: na Zasolu, Starych Stawach, Błoniach czy w rejonie szkoły muzycznej. W bogatej ofercie mieszkaniowej znajdziecie Państwo także budowę i renowację kamienic w Starym Mieście. Szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszą się Monowice i Stare Stawy, gdzie deweloperzy budują domy jednorodzinne, w tym w zabudowie szeregowej. Widać, że w ostatnich latach budowa nowych mieszkań w naszym mieście znacznie przyśpieszyła.
Szeroki wachlarz ofert mieszkaniowych skierowany jest praktycznie dla każdego nabywcy. Oświęcim stał się w ostatnim czasie bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Sądzę, że wiele osób docenia klimat miasta i jego możliwości. Mamy przecież atrakcyjną przestrzeń publiczną jak: place, parki i bulwary. Dobre warunki do pracy oraz nauki. Proponujemy interesujące formy spędzania czasu wolnego i wypoczynku. Oferujemy też ciekawe zajęcia sportowe i rekreacyjne, w tym na oświęcimskiej krytej pływalni. Oświęcimskie Centrum Kultury, Galeria Książki czy Muzeum Zamek zapraszają w swoje gościnne progi, gdzie można znaleźć wiele propozycji warsztatów, spektakli, spotkań z historią miasta.
Miasto coraz bardziej się rozwija, co jest widoczne zwłaszcza w sferze gospodarczej, przestrzeni publicznej czy ofercie mieszkaniowej.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z inwestycjami mieszkaniowymi w Oświęcimiu na stronie internetowej miasta. Zobacz

Janusz Chwierut

Prezydent Oświęcimia

Poprzedni artykułNastępny artykuł

43 komentarze

 1. Przykładem nieudacznej władzy to podatki, oraz fakt że do dzisiaj nie zaszczepiono 90 latków na Czecha. A czy Janszek wysłał Traskowskiemu taśmę klejącą dla ratowania ………..?

 2. Podstawową funkcją życiową jest oddychanie. Miasto wg Eurostatu jest w ścisłej czołówce najbardziej zanieczyszczonych pyłami zawieszonymi miast w Europie. Dzisiaj PM 2,5 – 286 proc.
  PM 10 – 189 proc. Bywa gorzej.

 3. @drogowiec

  Jeden z komentujących ujął to bardzo trafnie kolego pisząc, że przyczyna wyjechała razem z Tobą:)

  Śpij spokojnie – bez powodu się nie obrażam (obrazić mnie potrafią jedynie osoby inteligentne).
  To co napisałem wynika z mojego doświadczenia. Staram się nie otaczać osobami narzekającymi na wszystko (w większości bez powodu). Ponadto unikam osób które za swoje niepowodzenia obwiniaja innych lub np. środowisko, z którego się wywodzą.
  Po zmianie miejsca zamieszkania kompleksy nie ulatują i prędzej czy później narzekanie wraca. Cieszy mnie fakt iż takich ludzi, opierających swój światopogląd na kilku wyimaginowanych sloganach jest tu coraz mniej. Ponadto cieszy mnie, ze spotykam się z opiniami (ludzi spoza miasta) że Oświęcim po zastoju lat 90 systematycznie się rozwija i to jest FAKTEM. Sam mam wielu znajomych, którzy w Oświęcimiu radzą sobie świetnie. Mam również takich, którzy wyjechali i radzą sobie lepiej ale żaden z nich jakoś nie obwinia za nic miasta lub innych ludzi …

  Pozdrawiam

 4. @drogowiec

  Jeden z komentujących ujął to bardzo trafnie kolego.
  Cyt.: „Skoro zmiana otoczenia nie pomogła to widać przyczyna wyjechała razem z Tobą:)”

  Śpij spokojnie – bez powodu się nie obrażam (obrazić mnie potrafią jedynie osoby inteligentne).
  To co napisałem wynika z mojego doświadczenia. Staram się nie otaczać osobami narzekającymi na wszystko (w większości bez powodu). Ponadto unikam osób które za swoje niepowodzenia obwiniaja innych lub np. środowisko, z którego się wywodzą.
  Po zmianie miejsca zamieszkania kompleksy nie ulatują i prędzej czy później narzekanie wraca. Cieszy mnie fakt iż takich ludzi, opierających swój światopogląd na kilku wyimaginowanych sloganach jest tu coraz mniej. Ponadto cieszy mnie, ze spotykam się z opiniami (ludzi spoza miasta) że Oświęcim po zastoju lat 90 systematycznie się rozwija i to jest FAKTEM. Sam mam wielu znajomych, którzy w Oświęcimiu radzą sobie świetnie. Mam również takich, którzy wyjechali i radzą sobie lepiej ale żaden z nich jakoś nie obwinia za nic miasta lub innych ludzi …

  Pozdrawiam

 5. Miasto od kilku lat jest fatalnie zarządzane i nie chodzi tylko o prezydenta ale o radnych,których to wybiera społeczeństwo patrząc na poglądy polityczne kandydatów a nie na przydatność w zarządzaniu miastem. To samo tyczy się powiatu gdyż brak współpracy z miastem przyniosło takie a nie inne opłakane skutki.

 6. @masterkosa
  „Cieszę się bardzo z faktu, iz ludzi tobie podobnych jest w tym mieście coraz mniej.”

  Nie chcę cię obrażać.. Więc tylko tyle. Chodząc po Warszawie od czasu do czasu przemykają mi twarze znane jeszcze z Osw. Znam też kilka osób pochodzących z Osw z mojej generacji, trochę starszych i trochę młodszych. Niektórzy z tych ludzi porobili w Polsce i na świecie bajeczne kariery (znacznie większe niż ja). Zdanie, które napisałeś i które pozwoliłem sobie skopiować doskonale oddaje przyczyny, dla których musieli wyjechać.

  Zdrowia !

 7. @masterkosa
  „Dodatkowo dziwi mnie również to, że skoro wyjechałeś to taka mieścina powinna ci być obojętna (kolejny kompleks) a jednak jakoś spędza ci sen z powiek.”
  Nie jest mi obojętna bo to moje miasto. I jest mi po prostu smutno gdy na to patrzę.

 8. Po pierwsze – to mamy teraz inne problemy. Należałoby wyprowadzić wojsko na ulice i strzelać do debili w dresach i czapkach bejsbolówkach, którzy nie noszą maseczek.

 9. @drogowiec
  Po pierwsze, ja od lat pracuje w dużym mieście do którego bez problemu mógłbym się już dawno przeprowadzić. Wracam do Oświęcimia z chęcią właśnie dlatego bo widzę jego rozwój w sferze gospodarczej, infrastruktury, mieszkaniowej czy usługowej.
  Po drugie, ty mnie chyba nie zrozumiałeś. Wnioski ja już wyciągnąłem bo dokładnie obserwuję rozwój tego miasta, także pilnie śledząc jego parametry rozwojowe. Ty czerpiąc swoją wiedzę od znajomego szwagra nie masz żadnych przesłanek aby jakiekolwiek wnioski formułować.
  Po trzecie, Oświęcim jest również miastem dla specjalistów, w samej tylko strefie gospodarczej funkcjonuje dziesiątki firm większych i mniejszych którymi ktoś przecież musi kierować. Zakres specjalności jest tylko mniejszy niż w większym mieście. Jest również miejscem transferu technologii. Synthos jest przecież liderem w swojej branży a w samym tylko ośrodku badawczo-rozwojowym zatrudnionych jest ok 150 osób.

  @Oswięcimski nieregularnik
  Twoja wiedza dotycząca demografii miasta jest mocno niepełna. Przeanalizujmy np. rok 2019, ostatni normalny. Wymeldowało się 468 osób, zameldowało 292. W tym roku w Gminie Oświęcim wymeldowało się 179 osób , zameldowało 273. Gdyby potraktować miasto i gminę jako całość to okaże się że ubyło z powodu migracji kilkadziesiąt osób czyli prawie nic Zdecydowanie gorzej wygląda to jeżeli chodzi o zgony. Zmarło 518 osób a urodziło się tylko 351. W gminie jest po równo. W skrócie problemem jest wymieranie a nie migracja.

 10. No cóż, parę inwestycji kubaturowych na kredyt, do tego zbędnych jak P&R czy basen, trochę farby na bloki, parę kwiatuszków tu i tam i już mamy tygrysa małopolski. Fiu fiu.
  A czemu przez 10 lat wymeldowało się stąd 1350 osób więcej niż zameldowało? Jest to więcej niż w tym czasie zameldowało się u wójta.Więcej, uwzględniając to zjawisko wychodzi, że głównym zjawiskiem wyludniania jest emigracja z miasta i powiatu, a nie wymieranie. Więc gdzieś stąd ludzie spieprzają i nawet nikt nie zadaje sobie trudu, by zbadać to zjawisko. Od 30 lat! Wiadomo, są ludzie, co mają kwalifikacje i ambicje, które nie dają możliwości wykazania się na miejscu i trzeba jechać w świat. Ale nie aż tyle!
  Ktoś pisze o specjalistach itd. Co to za problem, by córeczki prominentów z Biznesu małopolski zachodniej pogonić i zrobić inkubator IT z prawdziwego zdarzenia? Czy Synthos nie potrzebuje fachowców? Czy u nas nie mogą powstać firmy obsługujące strefy tyskie i bielskie? Kto wpadł na pomysł by postawić na przetwórstwo odpadów?

 11. Nie oszukujmy się , Oswięcim był , jest i będzie typową galicyjską dziurą tworzoną nie tyle przez uwarunkowania geograficzno-gospodarcze , a bardziej przez ludzką mentalność której jak się zdaje nic nie jest w stanie zmienić , nie zależnie od tego czy miastem rządzą ci czy tamci.
  Ja jednak lubię tę dziurę.

 12. @ drogowiec -może przyczyn własnej zrzędliwości poszukaj u samego siebie a nie w kwietnikach na rondach:).
  Skoro zmiana otoczenia nie pomogła to widać przyczyna wyjechała razem z Tobą:)

 13. @drogowiec

  Aleś mi humor poprawił.
  Cieszę się bardzo z faktu, iz ludzi tobie podobnych jest w tym mieście coraz mniej. Zakładam, że i tak nie pochwalisz się tym dokąd wyjechałeś żeby nie narobić sobie wstydu na forum.
  Póki co kolejny raz zastosowałeś swoją maksymę o inteligentach. W ciemno zakladam, że nie jesteś w ich gronie – to tłumaczy twoje kompleksy. Ja osobiście nie spotkałem się w Oświęcimiu z nikim kto by ją stosował.
  Dodatkowo dziwi mnie również to, że skoro wyjechałeś to taka mieścina powinna ci być obojętna (kolejny kompleks) a jednak jakoś spędza ci sen z powiek.

  Na koniec życzę ci żebyś miał jak najmniej okazji żeby odwiedzać Oświęcim. Niepotrzebnie nie zniżysz sredniego ilorazu inteligencji mieszkańców…

 14. Włączając się do ciekawej dyskusji dodam, że Oświęcim nie odróżnia się od wielu innych, także dużych miast w psich pozostałościach na chodnikach. Idąc slalomem nie zawsze udaje się ominąć coś klejącego do buta.

 15. @miejscowy

  W sumie nie najgorzej kombinujesz. Tylko boisz się wyciągnąć wnioski z tego co mówisz.

  Po prostu te Żywce, Olkusze,… też mają swoich Chwierutów.

  Życie człowieka jest tak naprawdę samospełniającą się przepowiednią. Jeśli wbijesz sobie do głowy, że najlepsze na co ty i twoje dzieci zasługują to Kaufland, ParkShop i kwiatki na rondach to najprawdopodobniej tak będzie.

  Wbrew pozorom z Oświęcimia nie wyjechałem „za pracą”. Nigdy w Osw nie pracowałem. To co mnie wypędziło to to wszechobecne przekonanie, że tu „się nic nie da” (to zresztą świetnie widać z waszych postów – jest chu… ale dla nas wystarczy). Kroplą, która przelała czarę goryczy była kwestia edukacji dzieci.

 16. @masterkosa
  Rada dobra choć spóźniona. Zrobiłem to (choć przyznaję, że z żalem) 18 lat temu.

  Zapomniałeś dodać „jebać inteligentów”.

 17. Drogowiec, mam pytanie. Czy jesteś drogowcu mieszkańcem Oświęcimia? To ważne dla mnie.

 18. @drogowiec
  Co za stek bzdur. Może dlatego według ciebie tutaj jest bryndza bo wiedzę o tym mieście czerpiesz od znajomego szwagra natomiast dla tych otarli się o dane statystyczne a także dla absolutnie wszystkich przyjeżdżają tutaj pierwszy raz lub wracają po latach widzą że miasto świetnie się rozwija i jest jednym z najzamożniejszych w swojej kategorii.

  Co do tych specjalistów to według ciebie miasto ma zatrzymywać specjalistów do branż które w tym mieście nie występują?! Czy czasem Oświęcim nie pomylił ci się z Warszawą i Krakowem?
  Czy kumasz że małe miasto generuje zapotrzebowanie na mniejszą ilość specjalności niż miasto duże miasto?

  Pokaż mi gościu te centra transferu technologii w pierwszych z brzegu miastach podobnej wielkości np. Chrzanowie, Olkuszu, Zawierciu, Czechowicach, Żywcu itd.

 19. @drogowiec

  No to wyjedź chłopie do „innych miast”. Nikt cię tutaj na siłę nie trzyma…

 20. Zresztą przyjrzyjcie się metaforyce jego sloganów i symbolice jego plakatów: „dobry gospodarz” a tle trawa i drzewa. To jest człowiek ukształtowany w mentalności wiejskiej, nierozumiejący miejskich aspiracji. Innowacyjność, rozwój, kultura (chyba, że ludowa) to są dla niego obce słowa.

  W innych miastach robią centra transferu technologii a w Osw jarają się uprawami na rondach.

 21. @Oświęcimianin
  Czy nie rozumiesz, że cała bryndza Oświęcimia bierze się właście stąd, że wszyscy którzy mają jakieś kwalifikacje i choćby minimalne aspiracje nie mają tu czego szukać ? Wszystkie miasta, które chcą się rozwijać na wyprzódki wyrywają sobie specjalistów bo wiedzą, że to oni generują rozwój.

  A w Oświęcimiu dalej dominuje hasło „jebać inteligentów”. Chwierut to mentalnie Gomułka tylko przeniesiony w czasie.

 22. @hotin. U was w pisie, normalnie, biją żony. Czy to jest rasistowskie?
  Uwielbiam twoje niedorzeczne komentarze.

 23. ciekawi mnie jak by wyglądały komentarze pod różnymi artykułami,
  jak wypowiadali by się tylko mieszkańcy Oświęcimia i okolic.
  Do tych co ciągle narzekają na to miasto, skoro wam tu tak źle to
  przeprowadźcie się gdzie jest lepiej.

 24. Jest ktoś, kto by chciał mieszkać w tym bloku przy Królowej Jadwigi?

 25. Od 2016 pis bez przerwy planuje zamykanie szpitali poprzez tworzenie tzw. Sieci. Te szpitale, które nie znajdą się na liście ministerialnej mają nie dostać finansowania, czyli de facto upaść. Jak widać pisiory zapętliły się we własne kłamstwa. Tylko w województwie śląskim pis planował zamknięcie 21 szpitali, z centrum onkologii włącznie.

 26. Hotinku, uspokój hormony:P bo ci żyłka pęknie i w przyczynie podadzą, że COVID-19… Spokojnie, Pan Prezydent Chwierut i tak nie dorasta do pięt pisowskiej propagandzie i naczelnemu długopisowi RP w chwaleniu jaka to Polska jest krajem miodem i winem płynąca…

 27. Trzeba było drogowcu głosować na komunistów. Komuniści pracę dawali, mieszkania dawali, wczasy w Kołobrzegu albo w Dąbkach też …

 28. Dobra, załóżmy że osiedlam się w Osw. Co dalej ? Co z pracą ? Chwierut mnie przyjmie na referenta w UM ?

 29. Z najnowszych danych GUS wynika, że liczba ludności Polski w 2020 r. spadła o ok. 115 tys. rok do roku. Szacuje się, że liczba urodzeń w minionym roku wyniesie mniej niż 360 tys. Prognozowanego przez niektórych baby boomu w danych nie widać.

 30. Może redakcja zainteresuje się brakiem polityki komunalnej Janusza Chwieruta!

 31. Skoro ludzie uciakaja to po co deweloperzy buduja mieszkania?Po co miasto buduje TB S ?czyzby staly pusteTo skad miasto ma srodki na ich budowe?.Kto uzytkuje prawie 1000 lokali komunalnych skoro to kleska??A moze to makiety jak w Korei 🙂 Starzy ludzie raczej nie kupuja takich mieszkań to w takim razie kto skoro mlodzi uciekli??

 32. Patalachy to byli 2007-2015,ale to mało powiedziane. A te statystyki to chyba od scerby wziołes.A Osw.to miasto z którego uciekają ludzie to widać gołym okiem.To FAKT,którego pewnie jesteś wiernym fanem.

 33. Prezydent przykleił się do cudzego sukcesy (deweloperzy), a polityka budowy mieszkań komunalnych przez Miasto to największa porażka Janusza Chwieruta. Powiem szczerze: problemy mieszkaniowe mniej zamożnych mieszkańców Oświęcimia, psują smak kawioru i szampana lokalnej Platformie Obywatelskiej.

  Ps J. Chwierut i K. Choma przez ostatnie lata przytyli conajmniej 20 kg 🙂

 34. A powiedz mi droga Arleto.Jesli to prawda co napiszesz to chyba nie masz sie czego obawiac 🙂

 35. Obatel Rysiu, a zapytaj w urzędzie, kto wykupił większość działek przy Ceglanej ?

 36. Do WSI 24
  W Polsce w 2020 roku ubyło 120 tys. mieszkańców. Urodziło się najmniej dzieci od czasów drugiej wojny światowej. To jak nazwać rządy PIS u. Może patalachy, ale chętnie zobaczę inne propozycję
  A wracając do głównego tematu to przecież te mieszkania chcą budować w większości prywatni inwestorzy. Widać im się to opłaca a ludzie kupują te mieszkania. To chyba dobrze.

 37. Swoja drogą ciekawe czy gdyby Chwierut dorobil sie tylu posiadlosci dla siebie i rodziny na etacie prezydenta a wiec nieco okazalszym niz pcimskie wójtowanie lokalne pisiorki tez by tak wyrozumiale bronily jego rzutkości i zaradności 🙂 ??Obydwoje bylo nie bylo pracowali za pieniadze podatnikow na wybieralnych stanowiskach a nie w prywatnych firmach gdzie nikomu nic do tego.
  Odpowiecie mi merytorycznie, bo strasznie mnie to ciekawi :)Jak oceniacie „rzutkość” czy zwyklą przyzwoitość Chwieruta w kontekscie dorobku finansowego pcimskiego wójta??

 38. Przecież w tym mieście ubywa mieszkańców ofermy platformiarskie😋

 39. Lepiej nie pyskuj tyle, bo on naśle na ciebie znajomych gangsterów.

Send this to a friend