Informacje, Sport, Wideo

OŚWIĘCIM. Prezydent nie zaprosił olimpijczyka Waldemara Klisiaka

Ceremonia otwarcia hali sportowej w Oświęcimiu to wielkie święto sportu. Niestety, sport zamiast łączyć, wprawił w zakłopotanie starostę i oświęcimskiego olimpijczyka. Starosta Zbigniew Starzec oraz legenda hokeja Waldemar Klisiak nie zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie pierwszej, miejskiej hali sportowej.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

66 komentarzy

 1. Gdzie będzie LF 2019 bo czarno to widzę , ile kasy utopił jch na Kamiencu , co do oczu to widzę człowieka który nie widzi szans na nic ,osobiście dziękuje za pseudo ścieżki rowerowe

 2. I Chwierut ma rację. Super człowiek i gościu. Przynajmniej jakoś w miarę mądrze mu z oczu patrzy , bo innym to…

 3. Na terenie Oświęcimia jest droga krajowa 44 (Konarskiego, Legionów, Zatorska), wojewódzkie (Konopnickiej na Bobrek, Legionów od ronda na Rajsko, Jagiełły od ronda przy Zatorskiej na Grojec) oraz drogi powiatowe – Szpitalna, Wysokie Brzegi, Zwycięstwa do Dworów, Dąbrowskiego, Tysiąclecia, Słowackiego, Olszewskiego, Śniadeckiego, Wyspiańskiego, Zaborska, Królowej Jadwigi, Nideckiego, Wyzwolenia, Powstańców, Obozowa, Więźniów Oświęcimia, Leszczyńskiej, Kolbego i Orłowskiego. Reszta to drogi w gestii prezydenta miasta. Jednak często do tej pory miasto dla wspólnego dobra dorzucało do remontów dróg powiatowych w Oświęcimiu część pieniędzy. Dlatego ostatnio Starzec lamentuje, że Chwierut nie dokłada się do planowanego remontu Orłowskiego, ponieważ stwierdził, że już to przesada i wystarczająco wspierał naprawy innych dróg powiatowych, które do niego nie należą.

 4. Starzec i Klisiak się na każdym kroku ośmieszają. Może taki ich pomysł żeby zaistnieć , skoro nie mają nic więcej do powiedzenia? Zawsze to coś…

 5. Masz racje mieszkaniec. Najwyższy czas żeby rozliczyć inwestycje w mieście i zobaczyć proporcje udziału w działaniach. Nie wiem czy jesteś dobrze zorientowany, bo bilans na pewno nie będzie taki różowy dla Pana Prezydenta. Ale koniecznie. Niech ci koledzy podpowiedzą, żebyś w te wyliczanki tan nie napierał bo to niekoniecznie dobrze wypadnie dla obecnej władzy w mieście.

 6. @ obserwator

  najlepiej obrażać i szydzić ale fakty pozostają faktami.

  W powiecie nic się nie da, to nie zakres działania powiatu itd… proszę jeszcze raz o wykaz inwestycji zrealizowanych przez powiat w ostatniej kadencji, które inwestycje w mieście były znacząco wspierane przez powiat, jakie są plany inwestycyjne powiatu na kolejne lata

  co do obwodnicy – proszę napisać dzięki komu ona powstała ? jeśli nie dzięki działaniom takich osób jak panowie Chwierut, Sowa czy Saternus to kogo ?

  Jak powiat wspiera sport w Oświęcimiu – dlaczego sprytnie w Pana krytyce został pominięty fakt zamknięcia sali w Chełmku czy braku wsparcia przy inwestycjach na pływalni czy lodowisku ? Wreszcie proszę napisać jak radni powiatowi zwłaszcza Ci co „sport mają w sercu” wspierali choćby hokej ?

 7. To ma być polityka ponad podziałami i dla dobra nie własnego wizerunku tylko dla dobra mieszkańców. Koń jaki jest każdy widzi.

 8. Chciałem Was też zaznajomić z całą serią wstrząsających interpelacji radnego Chrzana w sprawie śmietnika na ul. Pileckiego – ale to jednak byłoby okrucieństwo. Albo z inną interpelacją radnego pis: szedłem sobie drogą, a tu patrzę – przepaliła się żarówka w latarni w parku. I co pan zamierza z tym zrobić, panie prezydencie?

 9. Ciekawy zarzut, że Chwierut nie buduje dróg w Oświęcimiu za swoje prywatne pieniądze, tylko z budżetu miasta. Czyżby Starzec tak ze swoich budował, ale mi to jednak jakoś umknęło? Ale reszta pytań słuszna: chętnie bym się dowiedział jakie drogi i za ile finansował w Oświęcimiu prezydent (miasto), a ile dał starosta (powiat).

 10. Pan Prezydent w swojej propagandzie kiedy się tylko da pomija obecność w mieście władzy powiatowej i przemilcza wszystko co w Oświęcimiu powstało z udziałem powiatu albo z inicjatywy powiatu. Politycznie to zrozumiałe, ale tak po ludzku? Odbieranie prawa do rzetelnej informacji mieszkańcom….? Kto i kiedy podejmował inicjatywy drogowe w Oświęcimiu i za jakie pieniądze? Ile ulic powstało bo jednak rada powiatu i starosta skierowali spory worek pieniędzy na zmianę wizerunku miasta? To Pan Prezydent pomija. Brzydko. Feeee. To takie okradanie innych z ich zasług, z ich dorobku. Izolowanie ludzi, którzy jednak dla tego miasta COŚ zrobili, także na takich imprezach jest dowodem małości, chciwości i lęku. Pan Prezydent miał 7 lat na to żeby wydając oświęcimskie pieniądze (za free – nie wykładając ani jednej własnej złotówki) zrobić z siebie dobrego gospodarza. Panie Prezydencie.. nie wystarczyło, żeby zbudować twardy grunt pod sukces wyborczy? Widać, że sam Pan nie jest pewny i przekonany o swojej dobrej robocie. Dlatego….nie potrafi się Pan dzielić naszym wspólnym dobrem. To cecha ludzi malutkich, bez rozmachu, totalnie bez poczucia własnej wartości. No to jak marzyć o Oświęcimiu jutra z takim ciasnym myśleniem?

 11. Genialna interpelacja radnego Przewoźnika:
  Panie Prezydencie,
  stosując się do zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §39, (itede, itepe) składam interpelację w sprawie wizyty w Oświęcimiu Pani Premier Ewy Kopacz.
  W dniu 17 sierpnia 2015 roku Miasto Oświęcim odwiedziła Pani Premier Ewa Kopacz. Prezesowi Rady Ministrów towarzyszył Pan Prezydent Oświęcimia oraz pracownicy jednostek organizacyjnych miasta. W związku z tym chciałbym zapytać jakie są wymierne korzyści dla mieszkańców Oświęcimia z kilkugodzinnej wizyty Pani Premier?
  Prezydent (widać, że się trochę zdenerwował) – Panie Radny, odpowiadając (…) informuję, że jest Pan chyba nieliczną osobą, która nie wie o powodach wizyty Pani Ewy Kopacz Premiera Rządu RP w Oświęcimiu, choć pełni Pan funkcję radnego i tematy miasta powinny Panu być znane. O przebiegu wizyty Pani Premier w Oświęcimiu informowała telewizja publiczna oraz inne środki masowego przekazu. Każdy z zainteresowanych mieszkańców miasta miał możliwość wysłuchania relacji z odbytej wizyty Prezesa Rady Ministrów … (podpisała formalnie decyzję o dotacji 35 milionów złotych na OSPR).

 12. Czy pan Starzec zapraszał skutecznie Chwieruta na otwarcie hali sportowej w Ozetach?

 13. Panie Waldku Kochany (czy za słowo kochany będzie się pan domagał kary jak pana kolega z PiSu marszałek Kuchciński? 🙂 )
  Pana wypowiedź ma jakąś logikę. Ale to jest taka logika kalego a może nawet kaleka. Skoro jest Pan takim twardym sportowcem stosujący zasady logiki i fair play, to gdzie Pan był kiedy szkołę budowlankę zamykali – bo wtedy dwa razy mnieszą szkole nr 9 w Kętach zostawili? Logika taka logiczna i ekonomia mówi że zamyka się coś co samo zgasło albo prawie zgaslo. Dwa licea w Kętach to chyba brak logiki a jedyny zespoł szkół budowlanych na cały powiat to chyba była jakaś konkretna wartość. Nie pamiętam, żeby logika i sportowy duch kazał pnu biadolić wtedy do mikrofonu

 14. Ja jak oglądam posiedzenia rady miasta i słucham tych z PiSu to śmiech mnie bierze. Te ich wieczne narzekania i bezsensowne pytania i interpelacje żeby tylko zaistnieć. A Starcowi proponuję iść na wuefistę rzucić piłkę – to świetna fucha. A na prezydenta Starzec się nie nadajesz tam trzeba prezencji, pomysłów, inteligencji, wykształcenia i umiejętności zachowania się. Poza tym kampania Starca to sama agresja i ataki – tak apelował i co? Mój głos ma Chwierut i mojej rodziny też!

 15. Panie Moderatorze. W sprawie wpisu Góry i im podobnych: umówmy się co do pewnego poziomu na tym forum. Albo będzie pan usuwał wyzwiska, albo będziemy mieli tutaj szambo. Było niegdyś tak, że człowiek uczciwy, napotykając na takie bluzgi i nie wiedząc jak zareagować, milczał. Co tylko rozzuchwalało bluzgowiczów i umacniało ich w przekonaniu, że mają rację i że „wygrali”. Teraz jednak strona przeciwna nauczyła się, że nie należy dać sobie zamknąć ust. Więc jeśli chce pan, panie moderatorze, mieć tutaj obok „pop….ców” także „pisd…ców”, lub jeszcze kilka poziomów niżej, no to proszę bardzo. Tylko niech pan potem nie narzeka na upadek obyczajów.

 16. Góra pisze ze POpaprańcy nie czytają książek 🙂 Proszę zapytać Klisiaka jaką książkę ostatnio czytał 🙂

 17. Aby ludzie wiedzieli na kogo głosują, kilka perełek z interpelacji pierwszosortowych radnych pis:

  Radna – Domagam się ustawienia znaku drogowego „uwaga dzikie zwierzęta” na odcinku Zatorskiej, od Jagiełły do Batorego!
  Prezydent – Szanowna Pani, przecież to nie jest droga miejska, tylko krajowa nr 44 i podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. OK, prześlę tam pani wniosek.
  Odpowiedź GDDKiA – „Zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie informacji czy na w/w odcinku drogi krajowej występuje szlak migracji zwierząt dzikich”.
  Radna – Trzeba zamontować sygnalizację świetlną na rondzie przy ul. Królowej Jadwigi!
  Prezydent – Szanowna pani, ta droga należy do powiatu. Zresztą powiat w tej sprawie stwierdził już, że sygnalizacja w tym miejscu nie jest potrzebna.
  Radny – Trzeba naprawić wszystkie ulice w mieście!
  Prezydent – Szanowny Panie, ulic nie naprawia się w zimie. Zawarliśmy już umowę z firmą, która przystąpi do pracy na początku kwietnia.
  cdn.

 18. Jeśli uznamy, że takie otwarcie hali z podobnym meczem jest oświęcimskim dniem sportu, a hala ma być elementem propagującym ruch, to logicznym byłoby pokazywać także ludzi, którzy właśnie w Oświęcimiu zdecydowali się zrobić sport sposobem na życie. Jeśli jeszcze oświęcimianin uprawiając sport na oświęcimskich obiektach osiągnął olimpijskie wyżyny to fajnie byłoby to ze sobą powiązać, bo najlepiej propagować sport pokazując żywe przykłady. Klisiak do tego się nadaje w Oświęcimiu jak mało kto. Można tylko ubolewać, że swoją dobrą sławę Pan Waldemar tanio sprzedał do słabej działalności politycznej. Naiwnie uważa, że na politycznych układach zrobi takie samo wrażenie jak na kibicach. To akurat słabe jest. Racja, że należało Klisiaka sportowca – ikonę sportu zaprosić na otwarcie, dając mu nawet mikrofon, ale jak to zrobić kiedy Pan Waldemar ze sportu zrobił nędzną trampolinę do słabej polityki. Sam swoje wyniki poniżył wchodząc do tej mętnej wody.

 19. Dlaczego POpaprańcy nie czytają książek? Wolą memy,bo to na ich poziomie! A janusz jak to janusz słoma z butów!

 20. Możesz napisać jeszcze „buhahaha”, albo coś równie głupiego i pisowskiego.

 21. @StefanB
  stefek, agresywne? wykazać nieudolność i braki w wykształceniu na poziomie szkoły podstawowej to agresywność? No weź nie żartuj z siebie i sobie podobnych. Nie rozpoznał byś agresji nawet gdybyś na nią nadepnął.

 22. Oczywiscie szanuję twoje zdanie , jednak największą przyslugę obecnemu prezydentowi robisz ty,publikując tu te swoje agresywne wypociny. W odpowiedzi mógłbym również napisać to i owo w podobnym do twojego stylu, niestety jednak nie uda ci się mnie sprowokować do pyskówki, jest tu tego i tak za dużo.

 23. @StefanB
  stefciu a ty znowu, swoim stylu, jak potłuczony, nie ważne, że bez sensu, nie ważne, że nie na temat, byle zaistnieć, robisz wielką przysługę swojemu prezydentowi buahahaha, jak wszyscy jesteście tacy sami, to będzie ciężki bój o wiedzę i mądrość, bo jednego i drugiego i tobie i wam stefciu brakuje.

 24. Zatem ,z poniższego „elaboratu” wynika że starosta nie odpowiada za nic.

  Jednak z jednym nie w sposób polemizować, bo to że kampania obecnego prezydenta jest delikatnie mówiąc senna i nijaka to fakt. Byc może wierzy on w to że jesli robi swoje, to jest najlepsza metoda na własną promocję. „O święta naiwności”…

 25. @ mieszkaniec
  sugeruję byś zgłębił potwornie trudną sztukę pisania po polsku tak żeby nie było polewki, bo jako zwolennik pana prezydenta Chwieruta robisz mu obciach, taki przykład cyt. „Jak widzę podpinanie się pod kolejne inwestycje przez kontrkandydatów których autorem jest prezydent i jego zespół współpracowników i jak ludzie to łykają to mi ręce opadają .” nie kumasz? to krótszy cytat „podpinanie się pod kolejne inwestycje przez kontrkandydatów których autorem jest prezydent” dalej nic? to może teraz ” przez kontrkandydatów których autorem jest prezydent”. Zachwycające. Zdradź nam skąd biorą się tak mądre inaczej teksty? albo których kontrkandydatów autorem jest prezydent? albo kto jeszcze jest kontrkandydatem, który się podpina, bo póki co jest znany tylko jeden kontr(…) a przy okazj:
  1. obwodnica nie jest inwestycją miejska, choć pan prezydent pewnie bardzo by chciał,
  2. przy dworcu będą dwa parkingi w tym jeden aberracyjny „park & ride”
  3 po trzecie czy zechciał byś wyjaśnić co to za słowo „drug” ? piszesz o nim w zdaniu cyt. „remonty drug na terenie miasta „, jeżeli chodziło ci o „drogi” to wybacz ale to się inaczej pisze, nie drug” tylko „dróg”.
  A tak przy okazji, żałosny w tej wypowiedzi jest elementarny brak wiedzy o zakresie działania poszczególnych szczebli samorządu. Gdybyś je znał, to wiedział być, jak niewiele jest zadań na terenie gminy, którymi na terenie powiatu ziemskiego jakim jest powiat oświęcimski, może zajmować się administracja starosty. Ale, ty zamiast dać sobie szansę i milczeć publicznie pokazujesz jak miernym zasobem wiedzy dysponujesz. Przykładem na potwierdzenie mojej opinii jest również to że nie wiesz/ udajesz, że nie wiesz/ zapomniałeś/ świadomie łżesz m.in. o tym, że administracja starosty nie remontuje dróg na terenie miasta.

 26. Jak widzę podpinanie się pod kolejne inwestycje przez kontrkandydatów których autorem jest prezydent i jego zespół współpracowników i jak ludzie to łykają to mi ręce opadają .

  Podsumowując
  Pływalnia – pływalnia zrealizowana przez miasto – krytyka przez Pana Starca
  projekt i realizacja obwodnicy – miasto
  budowa parkingu przy dworcu – miasto
  Przebudowa dworca i ujęcie w planach inwestycyjnych – miasto – podpięcie się pod inwestycje przez Pana Starca
  Oddanie hali sportowej – miasto
  park na zasolu – miasto
  nowa placówka domu kultury w Oświęcimiu – miasto
  remont częściowy lodowiska – miasto
  remonty drug na terenie miasta

  to tylko część, nie wspominając o planach S1 gdzie środki w budżecie centralnym zostały zabezpieczone przez poprzednich urzędników.
  Po drugiej stronie jakie są podobne inwestycje zrealizowane od początku do końca przez powiat ? proszę o podanie gdzie one są ? gdzie są potwierdzone inwestycje ?
  może jest to zamknięcie hali sportowej w Chełmku ?

  i na koniec Pan Starzec wraz z Panem Klisiakiem mówią o inwestycji w sport

  to podam jeden przykład ostatnio było głośno o ratowaniu hokeja z zapaści bo PZHL źle działa
  w projekt zaangażowali się obaj Panowie i słusznie tylko jest małe ale , od 2016 roku vice prezesem PZHL jest poseł RP z ramienia partii PiS pzhl.org.pl/zarzad/
  więc jak to jest ?

  Więc drodzy wyborcy otwórzcie oczy zobaczcie w jakim miejscu miasto było 10-8 lat temu a gdzie teraz jest jak rozkwita i doceńmy to.

  pozdrawiam wszystkich którzy rozmawiają merytorycznie a nie hejtem.

 27. Szanowny Panie Prezydencie! Wiem, że Pan to czyta, lub ktoś z Pańskiego otoczenia: to nie warszawka, tutaj ludzie na takie niuanse zwracają uwagę. Popełnił Pan grube faux pas w tym momencie. Prowadzenie kampanii pt. obrażanie się, negatywny PR tu nie przejdą, to jest za małe środowisko, weź się Pan ogarnij!

 28. Casablanki koło dworca PKP nie ma już od 3 lat. Chyba kogoś znów fantazja popuściła?

 29. Obok dworca mamy kilka ohydnych bud – Casablanca, kurczakownia. Po drugiej stronie ulicy jest kamienica na rogu, a w niej żabka. Kamienica wygląda na taką, że niedługo się zawali. Nie dałoby się tych bud zamknąć i rozebrać, a właścicielom interesów zaoferować miejsce w części dworca za umiarkowany czynsz? Dałoby się, tylko ktoś, cholera, musiałby pomyśleć.
  Kładka na Brzezinkę i jak słyszymy planowane przejście na perony, mogłaby się kończyć wewnątrz budynku dworca, na piętrze.
  PKP ma problem z wieloma starymi dworcami na drugorzędnych przystankach kolejowych. Są tam stare, często jeszcze z czasów austriackich budynki w stanie śmierci technicznej. PKP wymyśliła więc, że będzie je burzyć i stawiać małe, takie, standardowe budy z wiatami. Najchętniej ustawiłaby tam jakieś kontenery.W porządku, może we Spytkowicach ma to sens. Ale dworzec w Oświęcimiu jest solidny, z betonowymi stropami, w całkiem dobrym stanie. Oświęcim nie jest jakąś wiochą. Jeśli prawdą jest, że znajdą się pieniądze unijne na remont wszystkich torów, a nawet na reaktywację linii do Bierunia i Tychów, to ruch powinien być całkiem spory. Dlatego budowanie budy z wiatą jest skończoną głupotą. Sam koszt rozbiórki dworca i budowy nowego będzie większy od remontu dworca istniejącego. Więc gdzie tu logika i sens?

 30. Ogólnie rzecz biorąc niewiele mamy w Oświęcimiu takich pięknych budynków jak dworzec kolejowy. OCK – tak, szkoła muzyczna – tak, chociaż ostatnie obłożenie styropianem się jej nie przysłużyło, jeszcze bardziej punktowcom na Kopernika i Chrobrego. Jest ponadto takie małe ładne osiedle obok technikum chemicznego i to właściwie tyle. Budowlanych – masakra, Tysiąclecia, trochę lepiej, ale tylko trochę, 3-maja – dramat, Zasole w większości nie, Szpitalna – okropieństwo. Szanujmy dobre realizacje architektoniczne i ratujmy je póki jeszcze stoją.

 31. Burzenie obecnego dworca to głupota. Wystarczy go tylko porządnie wyremontować, a ewentualne zbędne powierzchnie wynająć, np., na sklepy, pocztę, zakład fryzjerski, który tam od zawsze istniał, itp. . Jeżeli środkowa przeszklona część jest za duża, to można ją rozebrać i w to miejsce wstawić tylko parterową.
  To był jeden z piękniejszych budynków w naszym mieście, bardzo dobry polski modernizm. Wara od niego!

 32. Starzec chłopie wyskakujesz z każdej lodówki. Nikt cię już nie chce słuchać i oglądać. Brawo dla Chwieruta, przynajmniej na tej imprezie nie było Starca. A Starzec wszędzie zaprasza Chwieruta? Nie. Tylko Chwierut nie żali się jak oni. Nie dla Starca i PiSu w Oświęcimiu.

 33. Z tym dworcem i torami towarzysze z PiS-u przeginacie. Pan Starzec nic nie załatwił, bo ta inwestycja była planowa od kilku lat. Nie da się zaprojektować i zdobyć pieniądze w ciągu kampanii wyborczej. Inną sprawą jest, że Pan Starzec nie potrafił zapanować nad swoim lokalem gdzie odbywał się pokątny handel, a chce zapanować nad miastem.

 34. Nie wiem jaki jest prezydent, ale wiem, że wspiera oświęcimski sport i zasługuje na głos kibiców. Hokejowa Unia jest znana w całym kraju, a piłkarskie kluby Unia i Soła to uznane marki w regionie. Co zrobił dla nich pan Starzec, to okazja do promocji powiatu. Proszę o merytoryczną odpowiedź. Wg prezydenta powiat nie wspiera oświęcimskiego hokeja.

 35. Może i dobrze że Zbyszka nie było. Na budowę obwodnicy jeździł i się obiecywał rychłe otwarcie. Jak było każdy z mieszkańców widział.

 36. Ludzie nie chcą wierzyć ze tak właśnie zachowuje się zawsze uśmiechnięty i żartujący nasz kochany prezydent.
  Może jak jeden i drugi powie o tym głośno, to dopiero wtedy mieszkacy poznaja prezydenta Oświęcimia jakim jest naprawdę człowiekiem.

 37. Przykre jest to, że powiat nie partycypuje w kosztach utrzymania oświęcimskiego hokeja. Może należy zapytać o to pana Klisiaka, przecież to ikona hokeja w Oświęcimiu. Tak bardzo zatroskany o zaproszenie dla pana Starca a jakoś nie może wpłynąć na wsparcie powiatu dla Unii. Dziwne.

 38. A prezydent Chwierut w „Wiesciach” powiedział , że Starostwo nie przekazało przez ostatnie lata ani złotówki na naszą drużynę hokejowa . Panowie Klisiak, Starzec wydajecie na siatkówkę w Ketach a na hokej ani złotówki!!! Wstyd i obłuda. Tyle mówicie o wspieraniu sport i ani złotówki na oswiecimski hokej!!! Jedno mówią, drugie robią. PIS w tym dochodzi do perfekcji.

 39. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie prezydenta.

 40. Jeżeli Pan Klisiak tak bardzo chciał być na meczu, mógł zadzwonić do UM – na pewno dostałby wejściówkę…ale..wygodniej było czekać w ciemnym kącie, a potem zadzwonić do innego urzędu i powiedzieć – Mam dla Ciebie newsa na Chwieruta!
  P.S. Być może gdyby dostał wejściówkę to i tak by nie przyszedł , mógłby stwierdzić, że z powodu iż był ŻLE PROSZONY.

 41. Szanowni Panowie Zbigniewie STARZEC i Waldemarze KLISIAK, a kto zabronił wam przyjść i usiąść przed telebimem obok szkoły i oglądać mecz jak wielu innych mieszkańców Oświęcimia i okolic?
  W czym jesteście lepsi lub gorsi żeby usiąść przed halą. Jak ktoś chce oglądnąć widowisko, które jest w Oświęcimiu to znajdzie sposób żeby to zrobić. Hala mieści 600 osób i cały Oświęcim się tam nie zmieści. Nie każdy miał zaproszenie i oglądał mecz w hali. Na telebimie też wszystko było widać i nikt nie narzekał. A były wolne miejsca i pan STARZEC i pan KLISIAK zmieściliby się.

 42. Zle Wam wszystkim w tym mieście? Od Kilku lat Oświęcim kwitnie, dosłownie i w przenośni! I na tle innych ościennych miast przyjemnieje. Będziecie mieć PyS to zapomnijcie o plenerowych imprezach… no chyba, ze kościelnych. I co najwyżej zmodernizują kościoły za Wasze pieniądze. Wstyd mi za Was, niczego nie potraficie docenić.

 43. Otóż właśnie. Robi się to tak: wynajmuje agencję czarnego PR-u, powiedzmy na Małopolskę Zachodnią, która obsługuje kilka lub kilkanaście komitetów wyborczych pis. Tu właśnie jeden z takich propagandzistów dał głos, zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i według schematu numer 1 – „W mieście rządzi od lat kasta polityków z po. Tworzą zamkniętą klikę, a zwykli Oświęcimianie nie mieli dotąd alternatywy, aby zagłosować na kogoś innego. Aż tu nagle – na szczęście pojawia się taki człowiek. To Zbigniew Starzec, młody, zdolny, energiczny z pomysłami i wizją, nie umoczony w żadne tutejsze układy”. To rzeczywiście „piękna historia”. Tylko że nieprawdziwa. Wszyscy, nawet dzieci w Oświęcimiu wiedzą, że od lat mamy w mieście do czynienia z tymi samymi ludźmi: z po – Chwierut, Homa, itp. oraz z pis – Starzec, Jurzak, Łozński, Chrzan, itp. Więc panie propagandzisto: Starca i jego ludzi dobrze znamy, te same nazwiska z tego „towarzystwa” pojawiają się u nas na listach wyborczych od lat.

 44. Odnoszę nieodparte wrażenie, że trudno jest pogodzić się pewnemu towarzystwu z faktem że ktoś inny niż Janusz Chwierut śmie kandydować na prezydenta miasta. Spokojna głowa, Janusz Chwierut ma bardzo mocny program dla miasta, a jego najcelniejszym punktem jest Most Duchów. Co tam Starzec i jakiś tam dworzec PKP. Śpijcie spokojnie. Wygraną macie pewną.

 45. Sprawdza się to, o czym mówiono od paru miesięcy w kuluarach, że tym razem będzie to brudna kampania, pełna oszczerstw, prób manipulacji opinią publiczną i insynuacji. Zauważam to z przykrością, bowiem dotąd, pomimo różnic w barwach partyjnych w naszym miłym Oświęcimiu reprezentanci po i pis koegzystowali w miarę poprawnie. Co najwyżej jeden drugiemu od czasu do czasu czas wbijał z lekka szpilkę, ktoś tam się poobrażał, ale wszystko w granicach przyzwoitości. Teraz widać wyraźnie, że granice te zostały przekroczone. Stroną bardziej agresywną i bezwzględną jest Starzec Trochę zaskakujące, ponieważ raczej na taką osobę nie wygląda. Przypuszczalnie więc sztab pis otrzymał wsparcie z góry w postaci kilku piarowców z zadaniem wprowadzenie Starca na Zaborską za wszelką cenę.
  Chwierut broni się mało zdecydowanie i dość słabo, jakby w naiwności swojej uważał, że ze względu na dotychczasowe dokonania ma wygraną w kieszeni. Lub nie chce zniżać się do takiego poziomu „debaty publicznej” wierząc, że ludzie to docenią i właściwie zagłosują. Oczywiście elementarny błąd. Każde wybory, a te szczególnie, polegają na ściskaniu tysięcy dłoni, pozowaniu do fotografii w mediach i składaniu obietnic, przynajmniej w jakiejś mierze prawdopodobnych. Jeśli więc nic się nie zmieni, to jesienią żegnaj Chwierucie i witaj Starcu na Zaborskiej numer dwa. .

 46. PIS w powiecie oswiecimskim to tylko umie podpinac się pod sukcesy innych, a sam nie robi nic. Nie kojarzę w mieście imprezy plenerowej którą by organizowało samodzielnie Starostwo. Do roboty panowie a nie narzekać i marudzić!

 47. Zapomniałbym – w „Gazecie Miejskiej” jest też informacja o gospodarskiej wizycie starosty Zbigniewa Starca w szpitalu, o Jego energicznej i zdecydowanej reakcji na list zdesperowanego emeryta w sprawie pijaczków obok Dużego Berlina pt. „Koniec z pijaństwem na Placu Pokoju w Oświęcimiu”. Pan starosta Zbigniew Starzec uchylił też rąbka tajemnicy nt. obiecanego wielkiego pełnowymiarowego stadionu lekkoatletycznego. Ma on mieć okrężną bieżnię sześciotorową o długości 400 metrów, bieżnię prostą ośmiotorową, skocznię do skoku wzwyż, skocznie do skoku w dal i skocznie do trójskoku. Oraz różne inne rzutnie. Obok ma powstać boisko do gry w piłkę nożną. Całość będzie ogrodzona, oświetlona i wyposażona w zadaszone trybuny. – Przy tak korzystnym umiejscowieniu stadionu [?] możliwe jest organizowanie wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej – mówi zaproszony Jarosław Jurzak z pis.
  Jako obywatel Oświęcimia oczywiście bardzo się cieszę, że to wszystko w Oświęcimiu powstanie. Troszkę tylko się martwię, że starosta pan Zbigniew Starzec nie podał skąd weźmie na to wszystko pieniądz, tzn powiedział, że najpierw stadion zbuduje (więc chyba jakiś 10 milionów kredytu?), a dopiero potem będzie się ubiegał o dofinansowanie z ministerstwa. A co będzie, jak ministerstwo kasy nie da? Ale spokojnie, na pewno da, przecież pan prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wszędzie tam, gdzie wygrają wybory samorządowe kandydaci pis, rząd da dużo pieniędzy.

 48. Właśnie! Pan Starzec zaprasza Chwieruta na wszystkie imprezy ze swoim udziałem, np. na uroczystość zapowiedzenia zburzenia dworca kolejowego w Oświęcimiu, na otwarcie szkoły w Porębie zbudowanej przez gminę, i pięćdziesiąt innych iwentów, o których tu ciągle poniżej, a Chwierut co? Nie zaprasza? Co za bezczelność.
  Dlatego nie dziwię się, że w bezpłatnej „Gazecie Miejskiej”, którą znalazłem wczoraj na wycieraczce, o Chwierucie nie ma już nic. Jest np. artykuł na całą stronę pt. „Wielki sukces starosty Zbigniewa Starca”, na następnej stronie też: „Wielki sukces Zbigniewa Starca”, na następnej stronie – co nie powinno zaskakiwać: „Zbigniew Starzec. Człowiek który załatwił nowy dworzec”. Ja bardzo się cieszę, że będziemy mieć tak energicznego prezydenta. I dlatego zagłosuję na Zbigniewa Starca!

 49. No a co lekcja w-fu nie wyszła?
  Niedosc ze postępują nie fair to jeszcze sie żalą. Żenada!!!

 50. A co nie stać ich na bilety chcieli wejść na krzywy ryj .Zawsze czekają na darmoche.

 51. Właśnie tym różni się ten „zły” Starzec od Chwieruta. Wyszła Słoma z butów…

 52. No co za pech. Szczerze? Też bym pisiakow nie zaprosił. Biedny Starzec nie mógł się tam promować? Ta pisowska nagonka na chwieruta i ich wstretna kampania mnie zniesmaczyly. Nigdy nie zagłosuję na ludzi pokroju Starca !!!!!

 53. A w jaki sposób radny gminy wspierał inwestycję ? Zaangażował się w kampanię a teraz czego oczekuje laurek za co ? Za prowadzenie brudnej kampanii z ramienia PiS bo na merytoryczną kampanię brak wszystkiego argumentów pomysłu wizji rozwoju

 54. Było kąsać? Kampanię wyborczą należy prowadzić w sposób cywilizowany. Jeżeli się tego nie przestrzega, to potem trudno jest rozmawiać. O współpracy już nie wspomnę.

Send this to a friend