Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Prezydent na wałach przeciwpowodziowych

Służby miejskie wraz z strażakami z OSP Oświęcim oraz KP PSP Oświęcim cały czas monitorują stan wałów przeciwpowodziowych m.in na Kamieńcu w rejonie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Przeciekający w tym miejscu wał został wzmocniony workami z piaskiem, a nadmiar wody na bieżąco usuwany jest za pomocą przenośnych pomp.

Około godziny 19 na wały przeciwpowodziowe udał się Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia, aby osobiście sprawdzić poziom wody i wielkie zaangażowanie oświęcimskich strażaków ochotników. Od godziny 18:00 na Sole zaplanowana była fala powodziowa związana z rzutami wody z jeziora Czanieckiego.

Aktualnie (godz. 22:30) nie przewiduje się zwiększonych zrzutów wody, jednakże wszystko zależy od aktualnych prognoz meteorologicznych. Poziom wody w Sole o godzinie 20:00 wynosił już tylko 536 cm.

[masterslider alias=”ms-8-1-1-1″]
Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. @emilu – długo nad tym myślałeś? Chodzi ci o kolejne 500+ dla darmozjadów?

  2. Powstała koncepcja budowy nowego, porządnego wału wzdłuż granicy ROD, ale zablokowali ją wędkarze z sąsiedniego bajorka.

  3. Problem nie do rozwiązania dla obecnej władzy od lat. Jednak inni potrafią ale nie w Oświęcimiu.Coroczne koszty akcji są większe od zrobienia przepompowni i rowów odwadniających jednak to poza pomysłem rajców miejskich i starostwa.

  4. W tym miejscu jest zawsze problem co większa woda —– od 20 lat

Send this to a friend