Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent i poseł pojechali bronić wolności

– Idziemy tym marszem do wolności, do wygranych wyborów – mówił podczas rozpoczęcia demonstracji szef PO Grzegorz Schetyna. W sobotę 6 maja ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Wolności” organizowany przez PO, z udziałem środowisk opozycyjnych – PSL, Nowoczesnej, ZNP i samorządowców. Ziemię oświęcimską reprezentowała poseł na Sejm RP Dorota Niedziela z Kęt, oraz prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.
„Marsz Wolności” był wyrazem sprzeciwu wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując m.in. do niezależności wymiaru sprawiedliwości, wolności polskiej szkoły oraz pozycji naszego kraju w UE. Według stołecznego Ratusza, w przemarszu wzięło udział 90 tys. osób, zdaniem policji w kulminacyjnym momencie było to 12 tys.


Zdjęcia pochodzą z Twittera Doroty Niedzieli.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Chyba Ci sie partie pomylily. Tak robil i rzadzil do niedawna POsrancy…! Wez lepiej sie zastanow co piszesz!

 2. no jeszcze 1,5 roku to szmat czasu

  – ale faktycznie – wójt , wice, sekretarz , skarbnik , przewodniczący rady – wszystkie męskie pierwiastki – nie dziwi nic że iskrzy …

  nie ma mądrych kobiet w tej gminie ?

  przynajmniej w przyszłości przewodniczącą rady powinna być kobieta ….

 3. To proste, drogi Aleksie. Zrozumiesz, gdy pisowski działacz złoży na Ciebie doniesienie (bo Cię na przykład nie lubi albo ma chrapkę na Twoją żonę) do pisowskiego prokuratora, który bezzwłocznie przygotuje dla pisowskiego sędziego akt oskarżenia, który natychmiast skaże cię według przepisów nowego zaostrzonego kk pisowskiego ministra Ziobry. Teoretycznie mógłbyś z tym pójść do mediów, ale te będą już w pełni narodowe. Pisowski rzecznik praw obywatelskich nic ci nie pomoże. A do Strasburga też nie będzie sensu pisać, ponieważ Polska wstanie z kolan i wystąpi z UE. Gdybyś jednak liczył, że kiedyś pis przerżnie wybory – to grubo się myliłbyś drogi Aleksie. Raz zdobywszy władzę pis będzie rządził wiecznie.

 4. Ś.P. Pani Eliza była jedyna i niepowtarzalna. Świetnym człowiekiem i znakomitym fachowcem. Obecnie znane mi „duety” nie potwierdzają tej reguły.

 5. najlepsze są duety męsko-damskie ( za Bibrzyckiego to się sprawdzało)

  wi-ce wójtem zawsze powinna być kobieta – bo to łagodzi obyczaje , i daje trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość

 6. O ile mnie wiedza nie myli, a wiem ze tak jest, to paftie polityczne finansowane sa z budzetj panstwa a nie miasta. Wiec wycieczka nie byla na koszt mieszkancow. Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

 7. Podobno na tym wyjeździe zostało ustalone, iż Mirosław Smolarek będzie oficjalnym kandydatem Nowoczesnej i PO na urząd Wójta Gminy Oświęcim! Jeśli to prawda, to jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy.

 8. Chwierut, ten Pan jeszcze w PO?Panie Prezydencie Rynek się sypie a jest na gwrancji
  Poseł Niedziela, znana i nieznana jest z tego, że figuruje w spisie Posłów RP, nic nie robi, nie naraża się, bierze kasę i amen.
  w autokarze wiele twarzy znanych z akademii 1-Majowych PRL, chorągiewki lubiące wiatr i podróże na koszt podatnika

 9. niech mi pan prezydent, albo jedna tych osób, które na koszt mieszkańców zrobiły sobie wycieczkę do W-wy, powie, w jakim względzie i w jakim aspekcie życia, jest zagrożona wolność? JADĄ TACY JAK TE POTULNE………………….a I NAWET NIE WIEDZĄ W JAKIM CELU, BYLEBY TYLKO ZROBIĆ ZAMĘT I SIĘ OŚMIESZAĆ. LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ W KOŃCU.
  ps. gdyby wolność faktycznie była zagrożona i był zamach na demokrację, to by żaden autobus nie wjechał do W-wy i takie właśnie mamy zagrożenie, owszem ale ze strony takich właśnie ludzi, którzy przyjechali do W-wy w sobotę.

 10. biedni Ci ludzie, którzy jak te „POTULNE PIESKI” BIEGNĄ. KIEDY TO PO LUB NOWOCZESNA DAJĄ SYGNAŁ, ŻEBY IŚĆ SIĘ OŚMIESZAĆ NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ. dlaczego Ci wszyscy, którym tak źle i niedobrze w Polsce za rządów PIS, nie jechali na ten marsz własnymi samochodami, tylko na koszt społeczeństwa? pytali mieszkańców, czy wyrażają zgodę, czy chcą., żeby ośmieszać miasto Oświęcim? PIS chce w końcu zlikwidować podziały na lepszych i gorszych, nie jak teraz porobiły się kliki, włodarze w miastach i gminach siedzą po „dzieści” lat i tak i dobrze na posadkach, że już zapomnieli co należy do ich obowiązków.

 11. to czy robi dobra robotę to sie dopiero okaże jak na razie mało kto z nas zna kwotę na jaka juz nas zadłużył i żeby tylko sie nie okazało że tak jak Gierek był dobry i tylko ci co korzystali chwalą a reszta spłaca dług do dzisiaj.

 12. Brak prezydenta na lokalnych imprezie świadczy że ma mieszkańców miasta w ……….

 13. Ciamajdy z PO zakłamują rzeczywisty obraz kraju i regionu. Brak pomysłów, programu i perspektyw dla ludzi to ich przygnębiający wizerunek. Latając na skargi do Brukseli wykluczają się sami. To sięgnięcie samego dna!!!

 14. Jadą walczyć o wolność,ale własną.
  Nie rozumiem po co p.Chwierutowi taki PR,wszak jako gospodarz miasta , w mojej ocenie robi niezłą robotę,w dodatku porównując go do poprzednika wypada na prawdę dobrze,a tak na własną prośbę rezygnuje z dużej części potencjalnych wyborców.,dając tym szansę opozycyjnym miernotom,pisanym przez „mikro malutkie” m.
  Pozostaje jedynie żywić nadzieję że Prezydent będzie bardziej gospodarzem niż elementem partii.

 15. „Idziemy tym marszem do wolności, do wygranych wyborów” – cytując p. Schetynę można domniemywać, że Ci Państwo pojechali tam jako członkowie PO a nie reprezentanci wyborców. Rozumiem, że koszty wyjazdu pokryto ze składek członkowskich a nie środków publicznych.

Send this to a friend