Informacje, Video

OŚWIĘCIM. Poziom wody w Sole nadal wysoki

Poziom wody w rzece Sole w Oświęcimiu utrzymuje się na niebezpiecznym, wysokim poziomie. O godzinie 18:00 poziom wody wynosi 542 cm, w ciągu godziny poziom ten obniżył się zaledwie o 4 cm. W mieście cały czas obowiązuje alarm powodziowy.

Komunikat prasowy IMGW-PIB

Aktualna i prognozowana sytuacja meteorologiczna i hydrologiczna w Polsce

Od godz. 19:30 dnia 23.05.2019 do godz. 19:30 dnia 24.05.2019

W nocy na zachodzie i północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie na wschodzie burze. W Małopolsce i na Podkarpaciu opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, na południu kraju do 35 mm. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 6°C na zachodzie do 13°C na wschodzie; w kotlinach sudeckich i na Podhalu 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w południowo-wschodniej i północnej połowie  kraju, przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie możliwe burze. W Małopolsce i na Podkarpaciu opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 18°C na wybrzeżu zachodnim do 22°C na krańcach zachodnich; chłodniej miejscami nad morzem i terenach podgórskich: od 10°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Wezbranie na rzekach w południowej Polsce.

Analizując sytuację meteorologiczną oraz wspierając się prognozowanymi sumami opadów na najbliższe 3 doby aktualnie obowiązują następujące ostrzeżenia hydrologiczne:

3 stopnia:

 • śląskie – Zlewnie: Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły;
 • małopolskie – Wisła oraz zlewnie: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy;
 • podkarpackie – Zlewnie: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka;
 • świętokrzyskie – Wisła.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. Автоматическое наполнение интернет-магазинов.
  Автоматическое наполнение контентом сайтов.
  Парсинг карточек товаров интернет-магазинов (автоматический сбор).
  Парсинг статей и контента сайтов.
  Наполнение любых движков сайтов.
  Импорт Номенклатуры в 1С с любого сайта.
  Создание интернет-магазинов 8 тыс р
  Скайп anato27 . тел/вайбер/вотсап +79818525114

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend