Informacje

OŚWIĘCIM. Powstanie nowy chodnik przy DK 44

DK 44 w Oświęcimiu

Jeszcze w tym roku przy jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Oświęcimiu, powstanie 760 metrów nowego chodnika.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o. w Krakowie zamierza w tym roku wybudować 760 metrów nowego chodnika przy DK 44. Chodnik powstanie w dzielnicy Monowice od skrzyżowania ul. Fabryczna z ul. Unii Europejskiej do końca zabudowań, do skrzyżowania z ul. 1 Maja. Chodnik zaplanowany jest po lewej stronie drogi. Oprócz tego powstaną trzy zatoki autobusowe.

Dla tej inwestycji potrzebny jest dokument ZRID (zgoda na realizacje inwestycji drogowej) wydawany przez wojewodę. Wniosek o wydanie tego dokumentu został złożony w grudniu 2018 r. i teraz trwa procedura. Po uzyskaniu decyzji będzie można przystąpić do robót. W tej chwili nie można precyzyjnie określić kiedy zostanie wydana decyzja. -Informuje Iwona Mikrut z działu prasowego GDDKiA o. Kraków.

W tym roku jeszcze zostanie wykonamy fragment ścieżki rowerowej, jako kontynuacja ścieżki budowanej przez gminę. Fragment przebiegający wzdłuż DK44, ul. Fabrycznej ma 82 metry. – Dodaje Iwona Mikrut.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Czy to prawda, ze podobny chodnik mógł powstać przy drodze Wojewódzkiej w Stawach Grojeckich? Czy Albert Bartosz nie wykorzystał szansy, realizacji inwestycji za około 7,5 % wkładu własnego, aby nie zrealizować celu, o który z ludźmi i dla ludzi walczył Jacek Mydlarz?

Send this to a friend