Informacje

OŚWIĘCIM. Powstanie nowa ulica, Sikorskiego

W Oświęcimiu na Osiedlu Zasole powstanie kolejna, nowa miejska ulica. Za blisko 1,4 mln zł powstanie ul. Sikorskiego o długości około 450 m od wlotu skrzyżowania z ul. Chodniki do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich. Nowa droga zostanie oddana do użytku w maju 2020 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Tylko durne komentarze strony pisowskiej w rodzaju: „he, he, he”. A może tak się zastanowić co stanie się za kilka – kilkanaście lat? Polska stepowieje na potęgę. Co widać. Śniegu co roku w zimie coraz mniej, upały w lecie coraz większe. Konieczny jest natychmiast program budowy zbiorników wodnych i niekoniecznie tych wielkich, ale też lokalnych, na małych rzekach i rzeczkach. Sadzenia drzew na nieużytkach, na wsiach i w miastach, wzdłuż ulic aby dać cień przechodniom (dla bezpieczeństwa kierowców bezpośrednio przy poboczach też żywopłotów, jak np. w Belgii). Może trzeba już zacząć wybierać drzewa ciepłolubne, ze strefy śródziemnomorskiej, albo – jak proces ten zachodzić będzie szybciej – eukaliptusy. Zamiast bezsensownie przekopywać Mierzeję Wiślaną, budować bezsensowne lotnisko w Radomiu, strzelać do bobrów, „których mięso jest afrodyzjakiem”. Pieniądze wydać wreszcie na coś pożytecznego.
    Trzeba przyspieszyć wymianę pieców kopciuchów. Mam niejasne podejrzenie, że rząd za chwilę przesunie o 10 lat termin obowiązkowego instalowania nowoczesnych kotłów c.o. bo drogie, „niepotrzebne”, bo na razie „Polaków nie stać”. W ten sposób zyska 2-3 miliony głosów ludu ciemnego w kolejnych wyborach.

  2. Przy okazji moglibyście zaznaczyć na tej mapce nową ulicę Młyńską.

  3. To kolejny krok do zagospodarowania wielkiej luki w zabudowie samego centrum Oświęcimia, pomiędzy Zasolem, Dworcem, Błoniami i Starym Miastem. Podobają mi się te nowe niewysokie domy. A tam, gdzie są doły po starych żwirowniach można zrobić jeziorka i zasadzić drzewa. .

Send this to a friend