Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Powstanie Miejsce Obsługi Rowerzystów

W Oświęcimiu przy ulicy Ostatni Etap w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej powstanie Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR), gdzie miłośnicy jednośladów będą mogli odpocząć. Kolejne będą w Brzeszczach, Gromcu, Rozkochowie i Łączanach. Wszystkie powstają w ramach szeroko zakrojonej budowy sieci tras rowerowych VeloMałopolska, którą realizuje samorząd regionu. Dzisiaj w Urzędzie Miasta marszałek Jacek Krupa, w obecności prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta, podpisał z wykonawcą umowę na budowę tych punktów.

– Małopolska to wymarzone miejsce, by jeździć rowerem. Nie tylko jesteśmy krajowym liderem pod względem długości ścieżek rowerowych, ale także dbamy o to, by były one jak najbardziej przyjazne rowerzystom. Do 2020 roku w regionie powstanie niemal 1000 km nowoczesnych tras dla jednośladów. Stworzą one spójną sieć obejmującą całą Małopolskę. Przy większości z nich miłośnicy bicyklów będą mogli odpocząć w specjalnie dla nich utworzonych miejscach obsługi rowerzystów – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa

Za niespełna osiem miesięcy wzdłuż 84 km odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej z Brzeszcz do Skawiny, powstanie pięć miejsc obsługi rowerzystów. Dzięki temu miłośnicy jednośladów, którzy wybiorą się na wycieczkę rowerową w tamte strony, będą mogli w komfortowych warunkach zjeść, odpocząć, schronić się przed wiatrem, deszczem czy słońcem oraz sprawdzić, w którym miejscu trasy obecnie się znajdują. Każdy punkt zostanie wyposażony w zadaszoną wiatę z ławeczkami, stołami i specjalną tablicą informacyjną. Obok niej zostaną zamontowane stojaki rowerowe, stacjonarny grill oraz przenośna toaleta, całość zostanie też oświetlona. Inwestycja będzie kosztować prawie 850 tys. zł i zostanie dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Do tej pory do użytku rowerzystów oddano w Małopolsce 6 podobnych punktów. Znajdują się one przy Wiślanej Trasie Rowerowej (na odcinku od Niepołomic do Szczucina) oraz przy VeloDunajec (na odcinku Ostrów – Wietrzychowice). Kolejne MOR-y powstaną już wkrótce, łącznie będzie ich w regionie kilkadziesiąt.

UM Oświęcim

Fot. Miejsce Obsługi Rowerzystów na jednym z odcinków Wiślanej Trasy Rowerowej

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend