Informacje

OŚWIĘCIM. Powstanie hala namiotowa do serwisu pociągów za 5 mln zł

Pociągi Kolei Małopolskich będą mogły nareszcie być serwisowane w nowoczesnych warunkach. Dzięki podpisanej właśnie umowie dzierżawy gruntu przy ul. Wyzwolenia w Oświęcimiu, w bezpośrednim sąsiedztwie tamtejszego dworca kolejowego, powstanie nowoczesna hala przeglądowo-naprawcza. Koszt tej inwestycji to blisko 5 mln zł.

Małopolska od kilku lat rozwija system połączeń kolejowych, dzięki czemu po regionie można podróżować coraz bardziej nowoczesnymi i ekologicznymi pociągami Kolei Małopolskich. Aby jednak zadbać o bezpieczeństwo podróżnych, potrzebne są regularne przeglądy pociągów, a także naprawy. Teraz regionalni kolejarze będą mieli do tego jeszcze lepsze warunku – Koleje Małopolskie, spółka Województwa Małopolskiego, pozyskała teren, na którym powstaną kanały naprawcze o długości ok. 120 m. Nad nimi znajdzie się natomiast hala namiotowa, w której będą mogły być prowadzone naprawy i czynności serwisowe.

Umowę o dzierżawie gruntu, która pozwoli na budowę hali, podpisali właśnie prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut oraz przedstawiciele Kolei Małopolskich – prezes Grzegorz Stawowy i wiceprezes Ryszard Rębilas.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Dlaczego w Oświęcimiu nie można się postarać o inwestycje w wyniku których ludzie dostaną dobrze płatną, ciekawą robotę za biurkiem, w pomieszczeniach z klimatyzacją i ekspresem do kawy na korytarzu? Czy jedyne inwestycje jakie są wyobrażalne dla naszych włodarzy to te związane z robotą fizyczną, brudem, smrodem i hałasem? Sami tam pracujcie!

  2. Rozumiem ze jest taka potrzeba -ale dlaczego nie wykorzystuje się terenu parowozowni /w tej chwili oddanej pod wynajem prywatnej firmie/ która dewastuje środowisko hałasem i zapyleniem i smogiem /czyszczeniem piaskiem w otwartym terenie z wykorzystaniem głośnych sprężarek czasem w godzinach nocnych i swięta i paleniem w kotłowni śmierdzących odpadów które potrafia zadymić okolice szczególnie noca czy wolne dni

  3. jest napisane ul. wyzwolenia a nie powstańców śląskich gdzie P&R czyli chyba koło hurtowni w obecnych miejscach postojowych

  4. Czy chodzi o „kanały naprawcze” w miejscu wykopanych już fundamentów dla P&R?. Jest ogólnie tak już głupio, że nic mnie nie zdziwi.

Send this to a friend